ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

Зупинити коронавірус: Фонд Ріната Ахметова закупить для Донецької області аналізатор для лабораторного виявлення інфекції Актуально

Донецька область за даними МОЗ на сьогодні – єдина в Україні, де немає необхідного обладнання та тестів для проведення аналізів на коронавірус у лабораторних умовах.

Тому Фонд Ріната Ахметова за особистим рішенням Засновника й у координації з МОЗ якнайшвидше закупить і передасть аналізатор проб Convergys® PCRtist у комплекті з тест-картриджами для нього. 

Обладнання призначене для якісного визначення в лабораторних умовах нового коронавірусу COVID-19, який викликає важкі ускладнення. Аналізатор видає результати тесту всього за 2 години.

На думку фахівців і з досвіду країн, які успішно борються з вірусом (зокрема, Південної Кореї), в умовах пандемії, оголошеної ВООЗ, таке обладнання реально допомагає попередити поширення хвороби.  

Експрес-тестування на місці – найефективніший спосіб виявлення захворювання, який дає змогу значно прискорити діагностику коронавірусу.

Обладнання буде встановлено в Маріуполі. Василь Гончаренко, директор ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України», подякував Фонду Ріната Ахметова та зазначив, що нове обладнання стане порятунком для всього регіону. Адже на сьогодні проби з Донецької області для аналізу доводиться доставляти до Києва, що забирає багато часу та ресурсів. А для точності аналізу відібраний матеріал слід привезти до лабораторії в максимально стислі строки, водночас дотримуючись правил поводження зі зразками під час транспортування. За його словами, аналізатор проб на коронавірус Convergys® PCRtist настільки автоматизований, що практично повністю виключає вплив людського чинника на процедуру тестування, значно скорочує час дослідження та ризик помилок. З його допомогою результати аналізу можна отримати менш ніж за дві години.

Мер Маріуполя Вадим Бойченко зазначив: «У моменти важких випробувань Фонд Ріната Ахметова завжди приходить на допомогу землякам. І зараз, коли Донбас разом з усім світом постав перед загрозою глобальної пандемії коронавірусу, Фонд знову простягнув нам руку допомоги та закуповує обладнання, яке за дві години зможе виявляти вірус. Це, безумовно, допоможе запобігти неконтрольованому поширенню інфекції».

Фонд Ріната Ахметова першим у країні відреагував на небезпеку поширення коронавірусу. Фонд передав Міністерству охорони здоров’я України обладнання для порятунку хворих від найнебезпечніших ускладнень, а також засоби індивідуального захисту для лікарів.

Зокрема, апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL і SERVO AIR та кисневі концентратори для них – по 4 шт.; ізолювальний мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV – 30/40 – 1 шт.; захисний біологічний і протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin – 1 шт.; захисні одноразові комбінезони – 400 шт.; інфрачервоні термометри з лазерною указкою – 80 шт.; захисні маски – 10 000 шт.

Також раніше до санаторію «Нові Санжари» було доставлено засоби захисту для лікарів і працівників медустанови. А за тиждень до цього Фонд Ріната Ахметова передав евакуйованим із Китаю «набори турботи»: пледи, засоби особистої гігієни, халати.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram