Російська служба з фінансового моніторингу внесла п'ятьох кримчан в список "екстремістів і терористів", в тому числі за репости в соцмережі "ВКонтакте". Про це повідомила "Кримська правозахисна група".
У списку - мешканка Ялти Лариса Китайська, житель Севастополя Валерій Большаков, Євген Каракашев з Євпаторії, обвинувачений в екстремізмі Ісмаїл Рамазанов з Сімферопольського району і Еліна Мамедова з Ялти (с. Аутка).
"Кримчани, яких внесли в "списки екстремістів", повідомляють, що не можуть скористатися своїми банківськими картами і нотаріальними послугами", - йдеться в повідомленні.
Правозахисники заявляють про політичний мотив переслідування людей владою РФ.
Ларису Китайську засудили за публікації в соцмережі (ч.1 ст. 282 КК РФ "Розпалювання ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності), Валерію Большакову пред'явлено звинувачення в публічних закликах до екстремістської діяльності, а також в розпалюванні ненависті і ворожнечі (ст.280 ч .1; ст.280 ч.2; ст.280.1 ч.2; ст.282 ч.1 КК РФ).
Євген Каракашев заарештований за підозрою в екстремістських висловлюваннях в соцмережах (ч.1 ст. 282 КК РФ) і громадських закликах до тероризму (ч.2 ст. 205.2 КК РФ), проти Ісмаїла Рамазанова порушено кримінальну справу за ч.1 ст.282 КК РФ ( збудження ненависті або ворожнечі через інтернет-радіостанцію Zello).
Стосовно Еліни Мамедової порушено кримінальну справу за ч.1, 282 ст. КК РФ за три репости в соцмережі "ВКонтакте". Також слідком РФ зажадав від Мамедової зразки ДНК, слини і голоси, повідомляє "Радіо Свобода".
На думку адвоката правозахисної групи "Агора" Олексія Ладіна, що представляє інтереси Мамедової, це потрібно для формування бази екстремістів на анексованому півострові.
"Очевидно, що доказове значення зразків голосу, слини і ДНК у справі про репости межує з абсурдом", - заявив він.
За рекомендацією адвоката, який вважає вимоги СК неконституційними, Мамедова від надання зразків відмовилася.
Нагадаємо, раніше в Сімферополі кримськотатарський активіст отримав 12 діб арешту за пост в Facebook. Його звинуватили в порушенні статті 20.3 КоАП Росії (пропаганда або публічна демонстрація атрибутики або символіки екстремістських організацій). За версією слідства, в серпні 2014 року він опублікував на своїй сторінці в Facebook пост з символікою організації "Хізб ут-Тахрір", яку визнали в РФ незаконною.