Суд продовжив на 60 діб термін утримання керівнику "тітушок" під час Майдану Юрію Крисіну і його охоронцеві Сергію Чемесу.
Про це заявила суддя Любов Леонтюк, повідомляє РБК-Україна.
"Суд постановив продовжити термін дії запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Захисник Гнатюк заперечила проти задоволення цього клопотання. Суд виходить з такого, що заходи є засобами забезпечення безпеки. Суд бере до уваги, що Крисін і Чемес звинувачуються в скоєнні тяжкого злочину", - сказала суддя.
Наступне засідання відбудеться 20 липня о 11:30.
Нагадаємо, раніше прокурор Юлія Малашич заявила, що справу Крисіна можуть почати розглядати заново через те, що суддя Леонтюк з вересня йде на пенсію.
Справу про викрадення й катування активістів Майдану розглядає Дарницький суд. 29 березня 2018 року Крисіну обрали запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Потерпілими у цій справі є три людини: відеооператор Владислав Іваненко, а також мати загиблого журналіста В'ячеслава Веремія Катерина Веремій і його дружина Світлана Кирилаш.
Справа включає в себе три епізоди. Перший стосується подій 21 січня 2014 року, коли Іваненка викрали на станції метро, відвезли в наметовий табір "тітушок" і катували. Коли з'ясувалося, що Іваненко до Автомайдану стосунку не має, його відпустили. Крисіну щодо цього епізоду інкримінують пособництво у викраденні і тортурах Іваненка, оскільки він надав для цього свою групу тітушок і обіцяв їм винагороду. Чемесу інкримінують те ж саме, тому що він охороняв потерпілого і координував свої дії з Крисіним.
Другий епізод стосується нападу "тітушок" на активістів на Прорізній 18 лютого 2014 року. З цього епізоду Чемесу і Крисіну інкримінують хуліганство та незаконне перешкоджання проведенню мітингу.
Третій епізод стосується вбивства журналіста Веремія в ніч на 19 лютого 2014 року. У цьому епізоді обвинуваченим є тільки Чемес, тому що він, за даними слідства, тримав Веремія, поки його били.
У грудні 2017 року Шевченківський райсуд засудив Крисіна до 4 років в'язниці умовно. Суд визнав, що його дії підпадають під статтю "хуліганство". Пізніше вирок змінили, а суддя, який виніс його, подав у відставку.