Кабінет Міністрів затвердив нову методику розрахунку потреби в препаратах для імунопрофілактики, що передбачає створення буферного резерву вакцин обсягом 25%.
Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
За інформацією Міністерства охорони здоров'я, нову методику розрахунку розроблено за допомогою Всесвітньої організації охорони здоров'я та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).
"Нова методика розрахунків передбачає створення 25%-го буферного запасу вакцин. Резервні обсяги зможуть забезпечити безперебійний процес імунізації населення, що вкрай важливо, особливо зараз, коли бачимо зростання довіри батьків до вакцин, рівня імунізації населення", - зазначила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
У МОЗ також стверджують, що нова система передбачає автоматизацію збору потреби, що дозволить більш точно проводити розрахунки.
Методика дозволить розраховувати потребу в імунобіологічних препаратах як для планових, так і посилених заходів імунізації. Загальнонаціональні розрахунки будуть зіставляти і верифікувати з розрахунками областей. При цьому залишки вакцин можуть використовувати для окремо визначених груп ризику дорослого населення - медпрацівників і вчителів, які найчастіше стикаються з інфікованими особами.
Новий механізм також дозволить медичним установам за необхідності перерозподіляти вакцини без втручання міністерства. Однак у разі критичної необхідності міністерство може здійснити централізований розподіл.
Нагадаємо, в 2015-2016 роках Україна зіштовхнулася з гострим дефіцитом вакцин, у зв'язку з чим їх закупівлі було передано міжнародним організаціям.
З 2018 року Україна планує перейти на довгострокове планування поставок вакцин на декілька років уперед. Для цього необхідно внести зміни до Бюджетного кодексу, тому МОЗ сподівається на підтримку Верховної Ради.