ГоловнаПраво

Суд зобов'язав ГПУ виплатити понад мільйон гривень звільненому прокуророві Кулику

Відповідне рішення ухвалив Окружний адміністративний суд Києва.

Суд зобов'язав ГПУ виплатити понад мільйон гривень звільненому прокуророві Кулику
Фото: Сергей Нужненко

Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру України виплатити звільненому прокурору Костянтинові Кулику 1 149 734 гривні грошового забезпечення. Про це повідомили в пресслужбі суду.

Зазначають, що під час розгляду справи суд установив, що військового прокурора звільнили з військової служби в запас у квітні 2017 року.

У момент звернення позивача, тобто Кулика, законодавство передбачало обов'язок відділу роботи з кадрами управління забезпечення діяльності військових прокурорів Головної військової прокуратури ГПУ в семиденний термін після отримання наказу про звільнення Кулика підготувати і направити до відповідного військкомату екземпляр його особової справи з метою взяття Кулика на військовий облік.

"Але таких дій не зробили, що свідчить про те, що ГПУ порушила вимоги Закону "Про військовий обов'язок і військову службу", Інструкції з організації обліку особового складу ЗСУ, затвердженої наказом Міноборони 25 травня 2014 року, Інструкції з обліку кадрів в органах прокуратури Києва, затвердженої наказом ГПУ від 2 лютого 2017 року, Положення про Головну військову прокуратуру ГПУ, затвердженого наказом ГПУ від 6 жовтня 2015 року", - уточнили представили суду.

Крім того, суд установив, що відповідач під час звільнення позивача не виплатив йому грошового забезпечення: премії за період з 1 по 13 квітня 2017, одноразову грошову допомогу в розмірі 50% від зарплати за кожен календарний рік служби з урахуванням винагороди за участь в АТО, компенсацію за невикористані дні відпустки та додаткової відпустки учасника бойових дій.

"Розмір одноразової грошової допомоги в розмірі 50% від щомісячної зарплати за кожен календарний рік служби, який слід виплатити позивачу, становить 468 217 грн. А оскільки час затримки виплати ГПУ такої суми, станом на час прийняття судового рішення, склав 663 робочі дні, суд, на підставі вимог 117 КЗпП України, зобов'язав відповідача виплатити Кулику його середній заробіток за весь час затримки в розмірі 1 149 734,82 грн", - підсумували в Окружному адміністративному суді Києва.

Фото: Сергій Нужненко

Нагадаємо, Кулик раніше був військовим прокурором сил Антитерористичної операції, але у квітні 2017-го його перевели на посаду заступника начальника департаменту міжнародно-правового співробітництва. Генеральний прокурор Юрій Луценко говорив, що задоволений роботою Кулика і називав його ефективним прокурором.

У 2016 році Солом'янський районний суд Києва за клопотанням детективів Національного антикорупційного бюро відсторонив Кулика з посади на два місяці. НАБУ повідомило йому про підозру за ч.2 ст.368-2 Кримінального кодексу (незаконне збагачення), а суд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Кулику інкриміновано придбання дорогої нерухомості, що не відповідає рівню його доходів. Крім того, в документі йдеться, що Кулик не вказав в декларації за 2013 рік авто Toyota Land Cruiser 100, яким він почав користуватися 2010 року на підставі довіреності, виданої Жиліним Володимиром - батьком одного з лідерів терористичної організації "Оплот" Євгена Жиліна.

У квітні 2019 року Кулик просив Луценка відкрити кримінальне провадження проти на той момент заступника генпрокурора Євгена Єніна через його сприяння учасникам організованої злочинної групи бізнесмена Сергія Курченка. У цій справі Кулик виніс повідомлення про підозру ексголові Адміністрації президента Борисові Ложкіну, заступнику голови Адміністрації Олексієві Філатову й ексголові Нацбанку Валерії Гонтаревій.

У жовтні 2019-го стало відомо, що Кулик не пройшов переатестацію в Офіс генпрокурора. Кулик займався справою Burisma і Хантера Байдена. Саме він підготував досьє зі звинуваченнями Хантера Байдена, там йшлося про наявність доказів корупції, спрямованої на особисте збагачення його батька Джо Байдена. Пізніше стало відомо, що за справи Кулика візьметься НАБУ

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram