ГоловнаПолітика

Тимошенко: для підвищення зарплат необхідно змінити фінансову, кредитну та бюджетну політику

Дотації повинні видаватися не великим монополіям, а малому і середньому бізнесу, вважає політик.

Тимошенко: для підвищення зарплат необхідно змінити фінансову, кредитну та бюджетну політику
Юлия Тимошенко
Фото: ba.org.ua

Доходи українців у цей час у 3,5 разу нижчі, ніж у сусідній Польщі, і в 16 разів нижчі, ніж у середньому по об'єднаній Європі. Про це заявила лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко під час зустрічі з громадою Лебедина на Сумщині.

"Якщо ми хочемо, щоб наші лікарі та викладачі працювали в Україні, маємо збільшити доходи українців принаймні до рівня сусідньої Польщі", - наголосила голова партії.

Водночас, за її словами, це стимулюватиме економічне піднесення в самій країні, адже що більше товарів та послуг зможуть купувати громадяни, то більшим буде збут вітчизняних підприємств.

Для того, щоб зарплати зростали, необхідно переглянути фінансову, кредитну та бюджетну політику, вважає Тимошенко. Підтримувати треба не великі монополії, а малий і середній бізнес, додала вона.

"З бюджету останніми роками виділяються величезні гроші на дотації монополіям, які виробляють курятину. Мільярди гривень! Хоча їх виробництво повністю окупне. Коли ми порахували, скільки їм виділяли дотацій на ці монопольні корпорації, наближені до влади, то вийшло 350 грн дотацій на одну курку. Я хочу запитати, де ці золоті кури?" – обурилася політик.

Юлія Тимошенко також зауважила, що у 2019 році 32% видатків бюджету піде на повернення необґрунтованих боргів, які влада набрала за останні роки. На обслуговування боргу йде 419 млрд грн на рік, тоді як на оборону Україна витрачає лише 85 млрд грн, а Пенсійний фонд становить 200 млрд грн.

Лідер "Батьківщини" наголосила і на необхідності зміцнювати гривню. Вона зауважила, що гривню знецінили у три рази штучно, бо Національним банком фактично керують ззовні.

"Нещодавно Міжнародна спільнота оголосила результат оцінки валют всіх країн – нашу валюту визнали найслабшою та найбільш недооціненою в Європі", – констатувала вона, підкресливши, що змінити фінансову політику потрібно якнайшвидше, бо "нам потрібна стабільна та сильна гривня".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram