Наступного року Миколаївщина продовжить втілювати стандарти Нової Української Школи та Нового освітнього простору в навчальних закладах області. Як приклад - запланована реконструкція Вознесенської загальноосвітньої школи №8. Згідно з проектом, в школі виконуються утеплення будівлі і даху, заміна вікон і дверей, ремонт санвузлів та технічних приміщень, ремонт спортивного залу, бібліотеки, їдальні, установка пандуса, облаштування шкільного подвір'я.
«Усвідомлюючи надважливість освіти Миколаївська облдержадміністрація підійшла до розвитку системно і виважено. Так, на початку 2018 ми оголосили рік освіти Миколаївської області та про результати цього рішення свідчить виконана поки і запланована подальша робота. Тільки на розвиток, осучаснення, впровадження новітніх технологій нам вдалося залучити 143 млн грн. В цьому році ми приділили значну увагу створенню умов зі зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти, впровадження енергоефективних та енергозберігаючих технологій. Це і заміна, оновлення покрівлі, приміщень, термосанація, реконструкція систем опалення. Наступного року модернізація навчальних закладів, звичайно ж, продовжиться», - прокоментував голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко.
Як зазначив глава області, зараз на Миколаївщині триває формування Перспективного плану розвитку - громади регіону визначають головні напрямки і завдання на наступні три роки. Освітня галузь, без винятку, є однією із пріоритетних: «Рада регіонального розвитку Миколаївщини, проведена з ініціативи Президента Петра Порошенка, дала старт формуванню плану перспективного розвитку області на 2019-2021 роки. І я радий тому, що наші громади надзвичайно активно приєдналися до визначення своїх пріоритетів не тільки в економіці, а в тому числі і в соціальній сфері», - наголосив голова ОДА.
За словами Олексія Савченка, на найближчі три роки в області планується капітальне будівництво, реконструкція та ремонт близько 190 освітніх установ. Протягом зазначеного періоду близько 45 профільних і опорних навчальних закладів буде створено шляхом модернізації мережі загальноосвітніх шкіл.
«Вперше в області була розроблена окрема програма з розвитку інклюзивної освіти. Близько 21 млн грн ми направили на створення і облаштування 19 інклюзивних-ресурсних центрів. Також було створено медіатеки, ресурсні кімнати, придбане сучасне обладнання. У кількох школах вже встановлено спеціальні ліфти. Протягом наступних трьох років ми плануємо охопити необхідною корекційною допомогою 100% дітей цієї категорії», - повідомив голова Миколаївської обласної державної адміністрації.
Згідно з Перспективним планом, який зараз опрацьовують в Миколаївській області, передбачено будівництво, реконструкція та ремонт дитячих садків з метою забезпечення дітей дошкільною освітою, а також оновлення автопарку всіх опорних шкіл - придбання автобусів для підвезення учнів.
Відзначимо, що в рамках «року освіти-2018» за ініціативою голови облдержадміністрації Олексія Савченка на Миколаївщині впроваджено унікальний проект - програма «Електронний підручник», на яку передбачили 6 млн грн з обласного бюджету. Так, тепер учні та вчителі сільських шкіл можуть скористатися повним набором сучасних дидактичних матеріалів і підручників. Реалізацію цього проекту почали навесні цього року, а повноцінне впровадження «електронного підручника» відбулося вже у вересні, на початку навчального року.