ГоловнаПолітика

Ложкін підписав договір з Американським єврейським комітетом

Перші спільні проекти організації розраховують представити наступного року.

Вчора в Нью-Йорку президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін і виконавчий директор Американського єврейського комітету (American Jewish Committee) Девід Гарріс підписали Угоду про асоціацію між двома організаціями, повідомила конфедерація.

Про це повідомляє прес-служба ЄКУ.

"Ми вступаємо в Асоціацію з метою сприяння нашим спільним інституційним цілям і духу взаємоповаги, гідної оцінки досвіду, можливостей і відданості кожній зі сторін, а також природної синергії наших організацій, інтересів і діяльності", - йдеться в Угоді.

Фото: прес-служба ЄКУ

Єврейська конфедерація України була створена в 1999 році. Конфедерація об'єднує незалежні громадські, благодійні, релігійні єврейські організації. Президент конфедерації - Борис Ложкін.

Американський єврейський комітет (American Jewish Committee) - одна з найстаріших і найактивніших єврейських правозахисних організацій, створена в 1906 році для боротьби з антисемітизмом та захисту прав єврейського населення США. Президент комітету - Джон Шапіро.

У 1991 році AJC стала першою міжнародною єврейською організацією, яка закликала президента Джорджа Буша визнати незалежність України. Відтоді комітет підтримує вільну і демократичну Україну.

Підписана угода передбачає збереження автономії і незалежності кожної зі сторін за регулярного обміну дослідженнями, аналітикою, публікаціями, архівними даними та іншими матеріалами. З усіх питань, що мають взаємний інтерес, організації будуть прагнути до постійної співпраці, яка може включати спільну підтримку досліджень і публікацій, конференцій і програм обміну.

Обидві організації прагнуть розвивати єврейське громадське життя; захищати інтереси євреїв усього світу; підтримувати безпеку і зміцнювати дипломатичні відносини Ізраїлю; боротися з антисемітизмом та іншими проявами ненависті в своїх суспільствах, зміцнювати сили демократичного плюралізму; сприяти збереженню пам'яті про Голокост; протидіяти впливу ісламського екстремізму та інших рухів, що загрожують безпеці і добробуту єврейського народу; заохочувати активний діалог всередині діаспори, а також між арабами та євреями в інших країнах.

Гарріс назвав підписання договору логічним продовженням тривалої співпраці. Він зазначив, що перші спільні проекти організації розраховують представити наступного року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram