Разом із закриттям залізничного сполучення з Росією слід закрити і автобусне. Таку думку 7 серпня висловив перший заступник представника президента України в АР Крим Ізет Гданов, повідомляє Крим.Реалії.
"Перше (чому потрібно закрити сполучення з Росією, - ред.) - це безпека наших громадян. Друге - це безпека території. Росія з початку 2014 року захоплювала наші території: в Криму і на Донбасі. У нас фактично стан війни з Росією. Сполучення з агресором недоцільне і нічого хорошого від нього ми не очікуємо", - сказав Гданов.
За його словами, подібні кроки Києва і міжнародного співтовариства змусять Росію "поважати міжнародне право і міжнародні кордони".
6 серпня стало відомо, що українська влада розглядає варіант із закриттям залізничного сполучення зі столицею Росії Москвою. За словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, Україна підготувала низку контрзаходів щодо того, що відбувається з боку Російської Федерації на окупованих територіях і на Азовському морі. У цей комплекс заходів входить і припинення залізничного сполучення з Росією. Питання обговорювалося на міжвідомчих робочих зустрічах в Міністерстві інфраструктури.
Як наголосив Омелян, зараз йдеться виключно про припинення пасажирського залізничного сполучення.
Міністр уточнив, що під час консультацій щодо ситуації на Азовському басейні з залученням багатьох міністерств і відомств України були напрацьовані й інші рішення.
Нагадаємо, між Україною і Росією не літають літаки, але все ще ходять потяги і їздять автобуси.
Влітку 2017 року російське видання "Комерсант" з посиланням на свої джерела повідомило, що з 1 липня Україна готується припинити залізничне пасажирське сполучення з РФ. У відповідь "Укрзалізниця" повідомила, що не приймала жодних рішень щодо скасування перевезень пасажирів і не отримувала подібних приписів від вищестоящих органів державної влади. У грудні в.о. голови Укрзалізниці заявив, що це питання буде вирішуватися в 2018 році.