Верховна Рада підтримала в повторному другому читанні законопроект №2126а "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України".
Таке рішення після низки невдалих голосувань підтримали 257 депутатів, повідомляє РБК-Україна.
"Метою проекту закону є створення національної системи кібербезпеки як сукупності політичних, соціальних, економічних та інформаційних відносин поряд з організаційно-адміністративними і техніко-технологічними заходами шляхом комплексного підходу в тісній взаємодії державного і приватного секторів та громадянського суспільства", - йдеться в пояснювальній записці до закону.
Зокрема, в документі уточнено зміст понять "кібербезпека" і "кіберзахист", відповідно, розмежовано об'єкти кібербезпеки і кіберзахисту.
Визначено, що кіберзахист - заходи, пов'язані і спрямовані на безпеку систем і інформаційних ресурсів; кібербезпека - ширше поняття, яке включає дії і заходи, пов'язані з безпекою осіб і громадських відносин, зокрема заходи правоохоронного, розвідувального, контррозвідувального, оперативно-розшукового, а також політичного, інформаційного, суспільно-просвітницького характеру та безпосередні заходи кіберзахисту.
Проект закону визначає також поняття "критично важливі об'єкти інфраструктури", в тому числі визначено основні критерії внесення підприємств, установ і організацій, незалежно від форми власності, до переліку таких об'єктів.
Нагадаємо, США нададуть Україні більш ніж $5 млн допомоги на кібербезпеку.
Україна протягом року зазнала кількох потужних кібератак. Наприкінці минулого року було виведено з ладу ресурси низки енергетичних компаній і органів влади. У червні цього року масштабна атака на деякий час паралізувала роботу державних і приватних компаній.