ГоловнаПолітика

Держорганам заборонили користуватися незахищеним інтернетом

РНБО відреагувала на кібератаки проти України.

Держорганам заборонили користуватися незахищеним інтернетом
Фото: Depositphotos/darknula

Президент Петро Порошенко активував рішення Ради національної безпеки і оборони України від 10 липня про забезпечення кібербезпеки держави.

Згідно з указом, уряд у тримісячний термін має врегулювати питання заборони державним органам, підприємствам, установам і організаціям державної форми власності закуповувати послуги (укладати договори) з доступу до мережі Інтернет у операторів (провайдерів) телекомунікацій, у яких відсутні документи про підтвердження відповідності системи захисту інформації встановленим вимогам у галузі захисту інформації.

Також Кабінет Міністрів повинен у рамках державно-приватного партнерства залучати фізичних і юридичних осіб на умовах аутсорсингу до кіберзахисту державних електронних інформаційних ресурсів.

Крім того, уряд за участю СБУ повинен підготувати і подати на розгляд парламенту законопроект про розмежування кримінальної відповідальності за кібератаки на державні і приватні сайти, а також на об'єкти критичної інформаційної інфраструктури й інші об'єкти.

СБУ, Адміністрація Держспецзв'язку разом з Національною поліцією України повинні активізувати співпрацю із зарубіжними партнерами в протидії кібератакам на критичну інформаційну інфраструктуру.

Крім того, протягом 2017-го уряд має виділити гроші на проектування захищеного центру обробки даних для розміщення державних електронних інформаційних ресурсів; вжити заходів для створення Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій України.

Національному банку України за участю Адміністрації Держспецзв'язку та СБУ рекомендовано невідкладно вжити заходів, спрямованих на вдосконалення кіберзахисту системно важливих банків України.

Поряд із цим уряду рекомендовано визначити Держспецзв'язку органом, відповідальним за збереження резервних копій даних державних електронних інформресурсів.

Нагадаємо, секретар РНБО Олександр Турчинов заявляв, що державні установи, які виконували рекомендації Національного координаційного центру кібербезпеки і були включені в захищений контур (захищений вузол інтернет-доступу), не постраждали від потужної кібератаки на Україну 27 червня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram