До парламенту внесено пакет законопроектів, який спрощує процедуру надання гуманітарної допомоги міжнародними та українськими донорськими організаціями. Про це заявив народний депутат Гліб Загорій під час презентації цих законодавчих ініціатив.
Зокрема, в пакет увійшли поправки до закону "Про гуманітарну допомогу", податкового та митного законодавства, а також новий закон "Про гуманітарну допомогу в кризових ситуаціях", пишуть "Українські новини".
За словами Загорія, запропоновані проекти законів адаптовано до норм міжнародного права. Крім того, гуманітарна допомога, що надається іноземними державами, надходитиме в Україну за спрощеною митною процедурою і звільняється від сплати ПДВ.
"Наші законодавчі ініціативи вводять таке поняття, як кризова ситуація. При цьому процедура визначення кризової ситуації максимально спрощена", - сказав Загорій.
За його словами, спрощення зазнали також і процедури реєстрації міжнародних і національних гуманітарних організацій, але водночас законодавці передбачили і відповідальність донорів. Зокрема, буде збережено санітарно-епідеміологічний контроль над ввезеними продуктами харчування.
"Дуже важливо, що є донори, які можуть надавати допомогу. Наше завдання - допомогти на законодавчому рівні цей процес удосконалити і спростити", - сказав Загорій, представляючи громадськості та громадським організаціям пакет законопроектів у Верховній Раді.
До розробки пакету законопроектів автори залучили міжнародні організації.
"Україна має використовувати накопичений світовий досвід регулювання гуманітарної допомоги", - заявила під час презентації Барбара Манзі, голова Управління ООН з координації гуманітарних питань в Україні.
За даними Міністерства соціальної політики, у 2014-2015 роках гуманітарну допомогу Україні надали 57 країн світу, відправивши в Україну 27,4 і 36 тис. тонн вантажів відповідно. Лідери з надання допомоги - Німеччина, Англія, США, Нідерланди, Польща, Швейцарія і Норвегія.