Фестиваль сучасної культури "Гогольфест" змінив свою концепцію - цього року йому передуватиме резиденція для художників і арт-менеджерів.
Про це повідомляє сайт фестивалю.
6 серпня на території заводу металоконструкцій у Видубичах відкривається резиденція для художників, хореографів, режисерів і менеджерів культури. Освітня програма триватиме місяць - до 10 вересня, і за її результатами буде сформована програма 7 "Гогольфесту".
Організатори розраховують, що програма фестивалю буде на 70% складатися з того, що зроблять учасники школи-резиденції. "Це чималий ризик, але ми впевнені - воно того варте, адже вчити робити вудки важливіше, ніж роздавати приготовлену рибу", - впевнені вони.
Втім, організатори вважають, що ця освітня програма не зовсім може називатися резиденцією, оскільки школа є простором експерименту і міждисциплінарної взаємодії. Останнє є обов'язковою умовою роботи в рамках "резиденції".
У школі Гогольфесту будуть представлені такі напрямки:
- Театр, школа перфомансу Влада Троїцького;
- Архітектура за підтримки фестивалю CANactions Віктора Зотова та архітектурної школи "МАРШ" Євгена Асса;
- Візуальна програма;
- Мультиплікація за підтримки фестивалю "Лінолеум";
- Література;
- Хореографія та міми;
- Арт-менеджмент за підтримки бізнес-шкіл Києво-Могилянської академії та МІМ, а також Конгресу активістів культури;
- Дитяча програма;
- Кіно і школа документалістики;
- Еко-програма;
- Дизайн одягу;
- Музика за підтримки фестивалю «Jazz Коктебель» і «Майстер-класу» Євгена Уткіна;
- Дизайн;
- Волонтерська школа;
- Ряд сетів презентації та моніторингу українського сучасного мистецтва для культурних аташе за підтримки Міністерства закордонних справ.
Зрештою, організатори Гогольфесту планують створити стратегію гуманітарного розвитку України і сформувати "нове покоління кадрів" у культурній сфері.
Нагадаємо, 7 Гогольфест проходитиме у Видубичах із 11 по 21 вересня.