ГоловнаЕкономікаДержава

Влада повинна знайти компроміс з бізнесом щодо реструктуризації "зеленого" тарифу, - Найман

На його думку, позиція влади щодо ретроспективного перегляду "зеленого" тарифу є неправильною.

Влада повинна знайти компроміс з бізнесом щодо реструктуризації "зеленого" тарифу, - Найман
Фото: Макс Левин

Ретроспективне зниження "зеленого" тарифу в односторонньому порядку з боку держави негативно вплине на інвестиційний клімат в Україні - потрібно знайти компроміс з бізнесом. Про це заявив керуючий партнер Capital Times Ерік Найман, повідомив РБК-Україна.

На його думку, позиція влади щодо ретроспективного перегляду "зеленого" тарифу є неправильною і владі необхідно провести діалог з цього питання з бізнесом, який розвиває альтернативну енергетику в Україні.

"Це неправильна державна позиція, що давайте скасуємо всі рішення попередніх. Правильне рішення - це сісти за стіл переговорів і знайти компромісне рішення. Пояснити позицію держави. Гарячі голови можуть це перетворити просто на проблему. А переговори, вони вирішать цю проблему", - зазначив Найман.

Він наголосив на важливості пошуку компромісного рішення, яке задовольнило б і владу, і інвесторів.

"Ідеальний формат - звичайно ж, потрібно шукати компромісне рішення. Я шукав би важелі, які змусять усіх учасників сісти за стіл переговорів і знайти компроміс. Природно, бажано, щоб це було саме у формі компромісу, а не одностороннього прийняття рішення з боку держави", - сказав Найман.

Нагадаємо, 6 грудня 2019 року у Верховній Раді зареєстровано проєкт закону "Про внесення змін у деякі закони України щодо покращення інвестиційного клімату у сфері відновлювальної енергетики" (№2543), яким передбачається можливість добровільного зниження "зеленого" тарифу.

За словами одного зі співавторів законопроєкту, народної депутатки Лесі Василенко, проєкт дозволить державі дотриматися зобов’язань перед інвесторами і в той самий час зменшити навантаження через виплати за "зеленим" тарифом на ринку енергетики. Законопроєкт №2543 підтримали 75 учасників ринку відновлюваної енергетики як компромісний, що одночасно враховує інтереси держави та бізнесу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram