ГоловнаЕкономікаДержава

"Газпром" заявив про необхідність вирішити питання з постачанням газу в Україну до обговорення транзитного контракту

"Це питання двосторонніх переговорів між Росією і Україною".

"Газпром" заявив про необхідність вирішити питання з постачанням газу в Україну до обговорення транзитного контракту
Фото: kremlin.ru

Російська компанія "Газпром" заявила, що перш ніж обговорювати транзитний контракт, потрібно визначитися з перспективою постачань газу в Україну.

Про це йдеться на сайті Кремля.

Під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що "питання транзитного договору є надзвичайно важливим, але все-таки першочергове питання - чи буде Україна купувати російський газ згідно з прямим контрактом".

За його словами, від цього залежить, які потужності "Газпром" повинен гарантувати для подачі газу в бік України.

Міллер сказав, що прямий договір на постачання газу дозволить знизити ціну на газ для кінцевого споживача в Україні на 25%. "Це питання двосторонніх переговорів між Росією і Україною", - додав він.

Нагадаємо, 19 вересня в Брюсселі відбудуться тристоронні газові переговори між Україною, Росією і Європейською комісією з питання транзиту.

Україна наприкінці листопада 2015 року відмовилася від закупівлі природного газу в "Газпрому", оскільки "Нафтогаз" визнав його ціну завищеною. Імпорт тепер здійснюється на західному кордоні. Відмова від російського газу дозволила Україні почати реформу газового ринку і реформу корпоративного управління "Нафтогазу". Сама компанія вперше за довгий час перестала бути збитковою.

22 грудня 2017 Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма ухвалив рішення, згідно з яким "Нафтогаз" повинен відновити закупівлі російського газу в обсязі не менш ніж 5 млрд куб. м до кінця дії контракту.

Наприкінці лютого 2018 року "Нафтогаз" вніс авансовий платіж за березень у розрахунку відновити постачання з Росії, але "Газпром" повернув гроші і направив "Нафтогазу України" повідомлення про початок процедури розірвання контрактів на постачання і транзит газу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram