ГоловнаЕкономікаБізнес

Законопроект про "зелені аукціони" відповідає світовому досвіду, - ЄБРР

На думку заступника директора ЄБРР по Україні, законопроект №8449 наближає Україну до європейської моделі формування тарифів.

Подробности читайте на УНИАН: https://economics.unian.net/finance/10364430-zakonoproekt-o-zelenyh-aukcionah-sootvetstvuet-mirovomu-opytu-ebrr.html

Законопроект про "зелені аукціони" відповідає світовому досвіду, - ЄБРР
Фото: www.microdinero.com

В Європейському Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) вважають, що впровадження нової системи підтримки відновлюваної енергетики дозволить формувати справедливу ціну електроенергії і сприятиме становленню нового конкурентного ринку. Так заступник директора ЄБРР по Україні Марина Петров прокоментувала рішення парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу підтримати законопроект №8449, що запускає механізм "зелених аукціонів" уже з 2020 року.

"Це сучасний спосіб фінансування зеленої енергетики. Це те, що ми бачимо практично у всіх країнах. У цьому сенсі Україна наздоганяє світовий досвід. Для нас найголовніше, чому дуже важливі аукціони, - тому що вони дозволяють верифікувати ціну тієї електроенергії, яка буде постачатися населенню. Відповідно, дуже важливо, що це буде справедлива ціна, і що вона буде визначатися в рамках аукціонів", - заявила Марина Петров.

На думку заступника директора ЄБРР по Україні, законопроект №8449 наближає Україну до європейської моделі формування тарифів. "Механізм підтримки тарифом, заздалегідь встановленим, зіграв свою дуже важливу роль у створенні ринку і в Європі, і в Україні. На сьогодні всі країни переходять до аукціонів. Ми дуже раді, що Україна теж це робить", - наголосила вона.

Як повідомляли, Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки на засіданні 4 грудня проголосував за внесення на розгляд парламенту законопроекту №8449. Цим законопроектом передбачено впровадження "зелених" аукціонів з 1 січня 2020 року (після запуску нового ринку електроенергії), а пілотні аукціони відбудуться вже в 2019 році. Комітет також ухвалив рішення про зниження "зелених" тарифів з 2020 року для сонячних електростанцій на 25%, для вітрових станцій на 10%, щоб зменшити витрати споживачів на покупку електроенергії. Як зазначили депутати, впровадження аукціонів дозволить знизити ціни на зелену електроенергію завдяки запуску механізму конкуренції. Зараз в Україні діють "зелені" тарифи, які стимулюють виробництво електроенергії з поновлюваних джерел в Україні. Вони встановлені в євро і діють на період до 2030 року. За інформацією Держенергоефективності, на 1 жовтня 2018 року в Україні налічується 1925 МВт "зелених" потужностей, з них 57% припадає на сонячні електростанції, 27 -на  вітрові станції.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram