Борги, що їх взяла влада України в період з 2005-го по 2013 рік, становлять десятки мільярдів доларів і перетворилися на "фінансові кайдани", від яких позбавляється діючий уряд.
Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні Кабміну.
Так він прокоментував необхідність прийняття Середньострокової стратегії управління державним боргом на 2018-2020 роки.
"Україна запозичила великі кошти, і зараз вони стали «фінансовими кайданами». Проблему цього боргу потрібно вирішувати системно. Сьогодні ми можемо все сказати: за період 2005-2013 років у країні нічого системно не змінилося - не з'явилися масово ні нові дороги, ні лікарні, ні школи. У мене питання: де ці запозичення?" - запитав прем'єр.
Він також навів дані, згідно з якими обсяг боргу за період 2005-2013 рр. зріс з 12,5 млрд доларів до більш ніж 60 млрд доларів. За словами прем'єр-міністра, такий обсяг запозичень - "дорівнює року-півтора життя країни".
"І це все лягає на плечі кожного громадянина й економіки. Було взято величезні запозичення, і я не знаю, куди вони пішли. За цей період жодна сфера не отримала жодного стимулу, ні проектів. Що було зроблено, чим ми можемо пишатися? Я не знаю... а люди все бачать. І їм треба говорити правду, а не замилювати очі", - додав Гройсман.
Нагадаємо, на 30 червня державний і гарантований державою борг України становив 1,998 трлн гривень, або 76,29 млрд доларів. У 2018 році Україна повинна виплатити 328 млрд гривень за своїми боргами, в 2019 році - 325 млрд. Далі платежі почнуть потроху знижуватися.
На засіданні уряду 22 серпня в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова заявила, що держборг України знизився до 60% ВВП.