ГоловнаЕкономікаБізнес

Представники малого бізнесу закликали скасувати конкурс на облаштування зупинок громадського транспорту в Києві Пресс-релиз

Підготовка умов конкурсу та прийняття рішення про його проведення нібито проводилися кулуарно.

Представники малого бізнесу закликали скасувати конкурс на облаштування зупинок громадського транспорту в Києві

22 грудня 2017 року Київська міська державна адміністрація через газету «Хрещатик» оголосила про проведення інвестиційного конкурсу «Комплекс заходів з благоустрою та облаштування зупинок громадського транспорту в місті Києві». На конкурс виставлено 994 зупинки (28 лотів), з яких половина увійшла в три мегалоти, в яких зібрано комерційно найпривабливіші зупинки.

Умови конкурсу готували і приймали рішення про його проведення кулуарно, без публічних обговорень, без залучення громадськості та зацікавлених сторін.

Крім того, під час підготовки зазначеного конкурсу відповідальні підрозділи Київської міської державної адміністрації не врахували інтересів представників малого і середнього бізнесу і прийняли рішення демонтувати 872 зупинкові комплекси наявних інвесторів.

На прес-конференції, яка відбулася 16 січня 2018 року в УНІАН, Сергій Корнієвський, президент Асоціації «Спілка інвесторів транспортної інфраструктури міста Києва», розповів, що на пропозицію припинити проведення конкурсу та провести переговори про врегулювання цього питання з наявними власниками зупинкових комплексів Київська міська державна адміністрація не реагує. Тому було вирішено донести позицію підприємців до керівництва КМДА через засоби масової інформації. На його думку, дії структурних підрозділів, відповідальних за організацію і проведення зазначеного інвестиційного конкурсу, є некваліфікованими і порушують права підприємців. Представники малого бізнесу не в змозі профінансувати запропоновані мегалоти, заявлені на конкурсі.

Сергій Доротич, голова Громадської ради при Державній регуляторній службі України, зазначив, що перелік лотів дивно сформований: «Зазначене рішення було прийнято, на наше переконання, на користь певних третіх осіб. Чому пішли шляхом формування великих лотів? За логікою, щоб отримати максимальну ціну, треба продавати якомога більше лотів. Повинна бути дотримана процедура про регуляторну політику. Такі рішення вбивають інвестиційний потенціал міста Києва. У інвестора немає жодної впевненості, що правила не змінять у майбутньому».

Андрій Забловський, керівник секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, зазначив, що необхідно призупинити проведення оголошеного інвестиційного конкурсу. А також заборонити демонтаж зупинкових комплексів, які були встановлені за умовами інвестиційних договорів з КП «Київпастранс». Запропоновано створити робочу групу для напрацювання альтернативних умов інвестиційного конкурсу з включенням представників громадських організацій та власників зупинкових комплексів. Новий інвестиційний конкурс провести на підставі умов, вироблених робочою групою і погоджених усіма зацікавленими сторонами.

Асоціація «Спілка інвесторів транспортної інфраструктури міста Києва» звернулася від імені підприємців до мера Києва Віталія Кличка стосовно незаконної ситуації, яка склалася в місті Києві під час проведення інвестиційного конкурсу, серед вимог:

призупинити проведення оголошеного інвестиційного конкурсу та перенести терміни його проведення на друге півріччя 2018 р.;

заборонити демонтажі зупинкових комплексів, які були встановлені за інвестиційними договорами з КП «Київпастранс»;

створити робочу групу для напрацювання альтернативних умов інвестиційних конкурсів із включенням представників громадських організацій і власників зупинкових комплексів;

провести новий інвестиційний конкурс на підставі умов, вироблених робочою групою і погоджених усіма зацікавленими сторонами;

під час підготовки нових умов конкурсу обов'язково врахувати, щоб у наявних власників зупинкових комплексів було першочергове право на переобладнання зупинок конструкціями сучасних архітипів.

LB.ua в соцмережах: