ГоловнаЕкономікаДержава

Нацрада розробила план відключення аналогового ТБ з кінцевим терміном у червні 2019 року

Перехід на "цифру" спізнюється вже на кілька років.

Нацрада розробила план відключення аналогового ТБ з кінцевим терміном у червні 2019 року
Фото: Depositphotos/Rangizzz

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення в четвер затвердила проект плану поетапного відключення аналогового телерадіомовлення.

Про це повідомляють на сайті Нацради.

Згідно з проектом, припинення роботи діючих аналогових радіоелектронних засобів у пілотній області заплановано на березень 2018 року. Її визначить міжвідомча група при Кабміні, але вже відомі претенденти - це Волинська, Одеська, Житомирська, Київська та Кіровоградська області.

Загалом по країні припинення аналогового мовлення заплановане на червень 2018 року, а остаточне відключення сигналу заплановане на січень-червень 2019 року.

На перших етапах продовжать вести мовлення в аналоговому "UA: Перший", місцеві канали, аналогові канали в деяких проблемних населених пунктах, де цифровий оператор "Зеонбуд" має добудувати багатоканальну мережу МХ-1, а також аналогові канали в зоні АТО. Відключення аналогових РЕЗ на території проведення АТО відбуватиметься згідно з окремим рішенням Кабміну.

Нагадаємо, Україна взяла на себе міжнародні зобов'язання (згідно з угодою, підписаною в Женеві 2006 року) до 17 червня 2015 року перейти з аналогового на цифрове мовлення. Однак уряд кілька разів відкладав відключення.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram