ГоловнаЕкономікаБізнес

Обшук на "Сухій Балці" - перевищення ступеня складності ситуації, - керівництво рудника

З раннього ранку середи на території адміністративних приміщень і шахт підприємства відбувається обшук у супроводі озброєних правоохоронців.

Обшук на "Сухій Балці" - перевищення ступеня складності ситуації, - керівництво рудника
Фото: evraz.com

Сьогоднішні обшуки, які озброєні поліцейські провели на території адміністративних приміщень і шахт залізорудної компанії "Суха Балка" підприємства розцінюються його керівництвом як явне перевищення ступеня складності ситуації і, відповідно, можуть бути "кваліфіковані як здійснювані з неприпустимою у правовій державі позиції презумпції винності". Про це йдеться в офіційній заяві ПрАТ "Євраз Суха Балка", пишуть "Українські новини".

"З раннього ранку середи на території адміністративних приміщень і шахт підприємства відбувається обшук в супроводі озброєних правоохоронців. Метою обшуків є пошук і вилучення квадрокоптера марки DJI, модель GL 3000b, а також документів з графіком чергувань охоронців служби безпеки, які працюють на підприємстві", - наголошується в повідомленні. У ньому говориться, що поліцейські завдали тілесних ушкоджень одному з працівників - гірничому майстру.

Прес-служба "Сухої Балки" нагадує, що мова йде про немаркований безпілотний літальний апарат, який здійснив у середині вересня незаконний обліт території підприємства і був вилучений службою охорони для огляду на предмет вивчення його комплектації (у зв'язку з потенційною загрозою безпеці колективу і виробничих фондів підприємства).

Свого часу співробітники "Сухої Балки" зробили спробу передати техніку представникам телепрограми "СТОП корупція", які заявили про своє право розпорядження квадрокоптером. Однак підтвердити свої права журналісти не змогли. "Керівництво компанії вважає, що дії працівників охорони підприємства були правомірними і регламентувалися їх посадовими інструкціями з урахуванням режимності об'єкта. Зокрема, мова йде про несумісність наявності некерованого або керованого не працівниками підприємства безпілотного літального апарату з окремими механізмами і об'єктами підвищеної небезпеки на території шахти. Адміністрація та юристи рудника "Суха Балка" переконані, що немає складу злочинів ні за фактом крадіжки ні за фактом перешкоджання журналістській діяльності. Ми готові відстоювати свою позицію в установленому законом порядку", - наголошується в офіційній заяві компанії.

Після прибуття на підприємство правоохоронців, співробітники "Сухої Балки" законослухняно виконали ухвалу суду і передали квадрокоптер поліції, залишившись вірними своїй позиції щодо голослівності звинувачень на адресу підприємства. "Взаємодія зі знімальною групою" СТОП корупція "здійснювалося виключно в правовому полі ... Впевнені в тому, що сьогоднішні події є лише продовженням політики тиску на наше підприємство, через яку повноцінна робота рудників "Суха Балка" останнім часом ускладнена", - підкреслюється в офіційній заяві ПрАТ "Євраз Суха Балка".

Нагадаємо, що з 19 вересня 2017 року в Києві понад 250 шахтарів "Суха Балка" продовжують свій безстроковий мітинг під будівлею Державної служби геології та надр України. Гірники шахт "Ювілейна" і ім. Фрунзе вимагають від чиновників виконати рішення суду про видачу підприємству спеціальних дозволів на користування надрами. Ситуація виникла через те, що в серпні 2016 року минув термін дії попередніх спецдозволів. Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду був задоволений позов рудника, яким Держгеології зобов'язали продовжити термін дії спецдозволів на користування надрами до 2036 року. Після цього справа розглядалася ще в кількох інстанціях, поки Вищий адміністративний суд України не поставив крапку в цих розглядах. Рішенням від 23.03.2017 він залишив чинним рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.07.2016 у справі 804/4335/16.

3 жовтня Держгеонадра опублікували на сайті новину під заголовком "Держгеонадра України прийшли до компромісу з ПрАТ "Євраз Суха Балка". У ній, зокрема, йдеться: "Державною службою геології і надр України в рамках чинного законодавства за результатами проведення консультацій прийнято рішення в найкоротші терміни врегулювати проблемну ситуацію з ПрАТ "Євраз Суха Балка".

Однак, незважаючи на цю інформацію, гірники не йдуть геть. Якщо чиновники не виконають обіцянки, планують повернутися всім 3,5-тисячним колективом і з членами сімей.

 

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram