ГоловнаЕкономікаДержава

ЄБРР пригрозив зупинити кредитування "Нафтогазу"

Чинна програма закінчується навесні 2018 року.

ЄБРР пригрозив зупинити кредитування "Нафтогазу"
Фото: kapital.kz

Затягування з формуванням незалежної наглядової ради НАК "Нафтогаз України" може зірвати заплановане продовження програми кредитування Європейським банком реконструкції та розвитку.

Про це повідомив журналістам керуючий директор ЄБРР у Східній Європі й Кавказу Франсиз Маліж, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми хочемо продовжити і може навіть збільшити обсяг цієї кредитної лінії, але це значить, що за цей період ми повинні домовитися, що будемо робити з реформою корпоративного будівництва", - сказав Маліж.

"Це нагальна дуже термінова проблема, тому що НАК потрібна незалежна наглядова рада. Абсолютно неможливо, що компанія такого розміру функціонує без наглядової ради", - додав він.

Маліж нагадав, що в 2015 році ЄБРР затвердив трирічну програму кредитування "Нафтогазу" на 300 млн євро для закупівлі природного газу в Європі, дія якої завершується наприкінці майбутньої зими.

За його словами, банк може навесні 2018 року відкрити нову програму фінансування для НАК із закупівель природного газу, які, як правило, здійснюється у період між опалювальними сезонами.

Нагадаємо, в середині вересня "Нафтогаз" заявив про намір всіх незалежних членів спостережної ради компанії подати у відставку через політичне втручання. У НАК нагадали, що незалежні члени НС ще в квітні вказували на невиконання урядом "Плану реформування корпоративного управління компанії", однак за минулий час прогресу у цьому питанні немає.

У відповідь прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що наглядову раду "Нафтогазу" буде оновлено.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram