Нове тарифоутворення для електростанцій Бурштинського острова поставить під удар виконання зобов'язань України перед Енергетичним співтовариством, а також украй негативно вплине на макроекономічні показники країни. Таку думку висловив глава Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер.
"Україна купу років домагалася інтеграції в ENTSO-E. Це одне з об'єднань, яке пов'язує нашу країну з Євросоюзом і дозволяє успішно торгувати. Зміна правил гри у цьому напрямку, на якій наполягає ДП "Енергоринок", просто знищить те, чого так довго домагалася українська сторона", - цитує Пасхавера РБК-Україна.
Нагадаємо, з 1 серпня можуть змінити підхід до тарифоутворення для блоків електростанцій, що працюють в європейській енергетичній системі ENTSO-E. У разі зміни підходу до тарифоутворення щорічно станція недоотримуватиме 1 млрд грн. Недофінансування Бурштинської ТЕС негативно позначиться на можливості виконувати вимоги європейської мережі системних операторів і дестабілізує роботу Бурштинського енергоострова. Як результат електростанція може перейти на роботу меншим складом блоків, скоротиться експорт, податкові та валютні надходження, вугілля львівсько-волинських шахтарів виявиться незатребуваним. Україна втратить позиції на європейському ринку електроенергії.
Пасхавер зазначає, що припинення експорту електроенергії також призведе до втрати значних надходжень валютного виторгу в країну.
"З урахуванням падіння цін на сировинні товари, такі як руда на міжнародних ринках, і скорочення валютних надходжень у країну це буде катастрофою. Якщо чесно, я не розумію рішень "Енергоринку". Навіщо одним кроком ставити під сумніви роботу з ENTSO-E і бити по економіці", - стверджує експерт.
Зазначимо, у 2014 році Україна експортувала електроенергії на суму 487 млн дол., у 2013 році експорт становив 580 млн дол.