Українські економісти все частіше використовують сервіси пошуковика Google для оцінки економічних очікувань українців.
Як пише на Forbes.ua Володимир Вахітов, викладач Київської школи економіки, статистика пошукових запитів українців на диво збігається з тенденціями в економіці країни.
"Ми спробували попрацювати оракулами і побудувати прогноз економічної активності за допомогою Google Correlate. Виявилося, що динаміка реального промислового виробництва тісно корелює із запитами, в яких українські користувачі шукають інформацію про кредити", - зазначає він.
Реальне промислове виробництво в Україні досягло піку в грудні 2007 року, а спад почався з березня наступного року. При цьому максимум запитів про споживче кредитування припадає на червень і листопад 2007 року, після чого теж різкий спад. Таку саму кореляцію Google показав, коли з середини 2009 року промвиробництво почало зростати. В цей же час закінчилося зниження кількості запитів про кредити.
"Можна стверджувати, що статистика запитів про споживче кредитування йде поряд або з невеликим випередженням з реальною статистикою виробництва, а отже, може використовуватися для його прогнозування", - зазначає економіст. Виходячи з цього, він робить висновок: оскільки нині якихось різких сплесків або падінь інтересу до споживчого кредитування не спостерігають, українці не чекають на кризу.
Зазначимо, що раніше начальник відділу економічних досліджень Erste Bank Мар'ян Заблоцький у статті "Паніка щодо курсу та реакція опозиції" на LB.ua використовував сервіс Google Insight, щоб продемонструвати, що очікування економічної кризи та девальвації гривні в Україні більше зумовлене приходом осені, ніж реальними загрозами.