4 червня набув чинності закон про заборону російських фільмів.
Документ ухвалено 5 лютого, підписано Президентом 2 квітня й опубліковано в "Голосі України" 4 квітня. У прикінцевих положеннях документа обумовлено, що він набирає чинності через два місяці після опублікування.
Документ вводить нову статтю 15-1 до закону про кіно, яка забороняє розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію органів держави-агресора (такий статус має тільки Росія) і радянських органів державної безпеки (ВНК, ОГПУ, НКВС, КДБ і т.д.). Заборона чинна для таких фільмів незалежно від країни виробництва, знятих з 1 серпня 1991 року.
Одночасно вводиться заборона трансляції будь-яких фільмів, знятих фізичними та юридичними особами держави-агресора після 1 січня 2014 року.
Читайте: Мінкульт роз'яснив, які російські фільми підпали під заборону
Популяризація органів держави-агресора чи СРСР визначена як наявність їхніх співробітників серед позитивних героїв або як показ діяльності таких органів у позитивному світлі. Крім того, під заборону потрапляють фільми, в яких прямо або побічно ставиться під сумнів територіальна цілісність України, виправдовується окупація Криму чи Донбасу, показана перевага росіян над українцями.
За показ російських фільмів загрожує штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат за перший зафіксований випадок і 50 мінімальних зарплат за кожен наступний.
Водночас у законі про телебачення і радіомовлення окремо прописана заборона фільмів за участю акторів, музикантів, авторів сценарію, режисерів, продюсерів, які потрапили до спеціального переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці (повинен публікуватися на сайті Мінкульту).