Уряд США заявив, що припинить тривалу справу проти компанії SpaceX Ілона Маска, в якій йдеться, що процедури найму в компанії незаконно дискримінують шукачів притулку та біженців.
Про це пише Financial Times.
Маск, який неодноразово критикував цю справу, займає все більш помітну роль в адміністрації Дональда Трампа, контролюючи агресивні заходи щодо скорочення витрат в уряді, включно з агентствами, які регулюють його шість бізнесів.
Міністерство юстиції вперше подало до суду на SpaceX у 2023 році під час президентства Джо Байдена, стверджуючи, що компанія розміщувала вакансії, які вимагали від кандидатів бути громадянами США або постійними мешканцями, хоча не було жодної законної заборони негромадянам виконувати відповідні ролі.
Прокурори стверджували, що SpaceX “активно перешкоджала притулкам і біженцям шукати можливості роботи в компанії”.
Маск спростував ці звинувачення. “SpaceX неодноразово заявляв, що найм будь-кого, хто не є постійним жителем Сполучених Штатів, порушить міжнародне законодавство про торгівлю зброєю, що буде кримінальним злочином”, ‒ йдеться у його дописі на соцплатформі X.
Він додав: “Ми навіть не могли найняти канадських громадян, незважаючи на те, що Канада є частиною NORAD! Це черговий випадок використання Міністерства юстиції як політичної зброї”.
У безперечному клопотанні, поданому до федерального суду Техасу в четвер увечері, Міністерство юстиції просило скасувати призупинення розгляду справи, “щоб дозволити Відділу цивільних прав Міністерства юстиції подати повідомлення про припинення адміністративного провадження”.
У ньому не надано жодного обґрунтування закриття справи, але суддя раніше зазначив, що Міністерство юстиції могло не мати повноважень подавати позови проти SpaceX.
- В інтерв'ю Fox News Маск заявив, що астронавти Бутч Вілмор та Суні Вільямс, які з липня чекають на повернення додому з Міжнародної космічної станції, нібито "застрягли" на орбіті "з політичних причин", бо він "пропонував адміністрації Джо Байдена їх витягти, але ті відмовилися".