Молдавський парламент проголосував за закон, який забороняє трансляцію російських новинних і аналітичних передач, передає Німецька хвиля.
Поправки в законодавство, ухвалені парламентом 7 грудня відразу в двох читаннях, дозволяють ретранслювати на території країни тільки ті інформаційні та аналітичні програми, які вироблені в країнах, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення. Росія підписала цей документ ще в 2006 році, але не ратифікувала його.
Законопроект, схвалений парламентом, був підготовлений в 2017 році групою депутатів від керівної демпартії і Європейської народної партії.
Поправки в молдавський Кодекс про телерадіомовлення передбачають для порушників закону штрафи від 70 до 100 тисяч леїв (від 3,5 до 4,9 тис. євро).
Обговорення законопроекту в парламенті тривало три години. Хоча в документі не йдеться безпосередньо про заборону трансляції саме російських програм і немає жодного слова про російську пропаганду, прихильники нововведень говорили саме про неї і шкоду, яку вона приносить. Їхні опоненти нагадували про права людини і свободу слова.
Опозиційна фракція комуністів залишила залу засідань, не чекаючи голосування. Соціалісти, які ратують за євразійський шлях розвитку країни, хоч і залишилися в залі, але голосувати не стали. 61 депутат з 87 присутніх на засіданні, висловився "за". Всього в молдавському парламенті 101 депутат.
Дискусія про заборону російської пропаганди триває в Молдові вже два роки. У 2015 році в парламенті одночасно було зареєстровано два відповідних законопроекти. Проте до обговорення законопроектів справа не дійшла - уповноважена ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович різко розкритикувала обидва документи. В аналітичній доповіді цієї організації введення заборони було названо "грубим і водночас диспропорційним інструментом проти пропаганди", який, крім усього іншого, може негативно позначитися на питаннях плюралізму думок.
Влітку 2017 року парламент проголосував у першому читанні за низку поправок до Кодексу про телерадіомовлення. Крім вимог до ЗМІ збільшити час і обсяг власної продукції в законопроекті був пункт про заборону російської пропаганди на радіо і телебаченні. До другого і остаточного читання цей пункт з документа зник.
Президент Ігор Додон вже заявив, що не поставить свій підпис під спірним документом. Однак згідно з молдавським законодавством, якщо глава держави двічі відмовиться підписати ухвалений парламентом законопроект, це може зробити спікер законодавчого органу або прем'єр-міністр.
Нагадаємо, на боротьбу з російською дезінформацією Євросоюз виділятиме 1 млн євро щорічно.