Кількість банкрутств у Росії в третьому кварталі стало більш на 3% в порівнянні з другим кварталом, в зіставленні з липнем-вереснем 2016 року кількість банкрутств збільшилася до 3227.
Про це повідомляє Центр макроекономічного аналізу та прогнозування.
Відзначається, що до зростання числа банкрутств могли привести два фактори: слабкий споживчий попит і повільне зниження ключової ставки.
Як випливає з показників Росстату, реальні доходи населення падають 12 кварталів поспіль. А ключова ставка, яка була на початку року на рівні 10%, до кінця жовтня знизилася тільки до 8,25%, зважаючи на те, що інфляція падала швидше.
Рівень банкрутств, який досягнуто за підсумками серпня-вересня навіть трохи перевищив пікове значення березня 2015 року, повідомляється в звіті центру. Той рівень, який зафіксовано зараз, тільки на 2,1% нижчий рекордного значення жовтня 2009 року.
Найбільша кількість банкрутств в третьому кварталі припала на сферу торгівлі (300 банкрутств у вересні), а також на харчову промисловість і машинобудування. Незначно знизився показник банкрутств у сфері комерційних послуг та металургії. Щомісяця оновлює історичні максимуми з кількості банкрутств сфера будівництва.
Нагадаємо, в травні повідомлялося, що іноземні кредитори Росії різко скоротили купівлю російських облігацій.