Вчені інституту Еволюційної Антропології Макса Планка виявили в Марокко останки людей та інструменти, якими вони користувалися, які виявилися на 100 тис. років старшими від всіх відомих останків Homo Sapiens.
Робота опублікована в журналі Nature.
Знахідки зроблені на території палеолітичної стоянки Джебель-Ірхуд на заході Марокко, відкритої в 60-х роках XX століття. Їхній вік - близько 315 тис. років
Раніше найдавнішими останками Homo sapiens вважалися зразки віком близько 195 тис. років, знайдені на території сучасної Ефіопії. Нові зразки з півночі Африки доводять, що перед тим, як заселити Європу, Homo sapiens активно освоював африканський континент.
Виявлені в Марокко фрагменти - частини черепа, нижня щелепа, частина верхньої щелепи, та кілька кісток кінцівок - належали трьом дорослим, підліткові і дитині. Також були знайдені оброблені кістки газелі, кам'яні загострені інструменти і вугілля, що свідчать про те, що люди тут готували їжу на вогнищі.
Вчені знайшли кілька відмінностей із сучасними представниками Homo sapiens - це витягнута і занижена задня частина черепа. На думку антропологів, це говорить про те, що 300 тис. років тому цей вид людини вже практично сформувався, тривав лише розвиток його мозку.