У Швейцарії в неділю, 21 травня, пройшов референдум за поступовий перехід на відновлювану енергетику, передає DW.
За результатами попереднього підрахунку голосів, оприлюдненими телеканалом SRF, 58,2 відсотка учасників голосування висловилися за новий закон щодо енергетики й поступову відмову від АЕС.
Реформа передбачає, наприклад, заборону будівництва нових атомних електростанцій, а також скорочення використання в країні таких традиційних джерел електроенергії, як газ і вугілля. Їх мають замінити до 2050 року відновлювані джерела: сонячна, вітрова енергія, спалювання біомаси тощо.
Щоб полегшити перехід на альтернативні джерела енергії, передбачається додаткове фінансування з бюджету.
Водночас нинішні п'ять атомних електростанцій працюватимуть доти, доки наглядові органи вважатимуть їхню експлуатацію безпечною, повідомляє агентство AFP.
Противники нової енергетичної стратегії побоюються, що вона може поставити енергопостачання країни під загрозу і виявитися занадто дорогою. Критики називають відмову від АЕС копіюванням німецької енергетичної політики і вважають її недоречною для Швейцарії.
Як повідомлялося у квітні, Великобританія вперше з XIX століття прожила день без вугілля. Країна до 2025 року відмовиться від вугілля цілком.