США готують звинувачення в причетності Північної Кореї до крадіжки $81 млн з рахунку Центробанку Бангладеш у Федеральному резервному банку Нью-Йорка.
Про це пише The Wall Street Journal.
Звинувачення, швидше за все, не торкнуться північнокорейських чиновників безпосередньо, а торкнуться ймовірних китайських посередників влади КНДР. Оскільки підозрювані в цій справі навряд чи виявляться в США, американський Мінфін розглядає можливість введення проти них економічних санкцій, зазначає газета.
Розслідування злому, який відбувся в лютому, веде ФБР. Відомо, що хакери використовували систему SWIFT для запиту на переказ грошей із рахунку банку Бангладеш в американський банк, а потім переказали $81 млн на рахунки на Філіппінах.
Раніше слідчі виявили, що код, який було використано для злому банку, - той самий, що застосовувався при кібератаці на компанію Sony в 2014 році.
"Якщо такий зв'язок справді є, це означає, що держава грабує банки. Це серйозна справа", - заявив заступник голови Агентства національної безпеки США Річард Леджетта.
При цьому деякі представники американської влади вважають, що доказів причетності КНДР до атаки на Центробанк Бангладеш недостатньо: інші хакери могли використовувати код, інформацію про який уряд США оприлюднив після атаки, розповіли співрозмовники газети.
У зломі компанії Sony Pictures у 2014 році влада США звинуватила КНДР. Його пов'язували з виходом фільму "Інтерв'ю", в якому розповідалося про американських журналістів, які їдуть у КНДР, щоб убити північнокорейського лідера. Пізніше КНДР пригрозила напасти на Білий дім. При цьому Пхеньян заперечував будь-яку причетність до атаки хакерів на Sony Pictures.
Як повідомляли раніше цього тижня, США планують відрізати КНДР від міжнародної фінансової системи. При цьому зазначали, що санкції можуть торкнутися і китайських банків, які співпрацюють з владою КНДР.