Туреччина відхилила звіт Венеціанської комісії, в якому йдеться про те, що запропоновані конституційні зміни будуть великим кроком назад для демократії. Держава заявила, що експерти заполітизовані і заплямували свій престиж.
Як повідомляє агентство Рейтер, Венеціанська комісія - група експертів з правових питань в Раді Європи - заявила минулої п'ятниці, 10 березня, що запропоновані зміни, які різко розширять повноваження президента Реджепа Таїпа Ердогана, є небезпечним крок назад для демократії.
"З турецького погляду, цей повністю політичний і суб'єктивний звіт не має цінності, не вартий уваги", - написав на своїй сторінці у Twitter міністр юстиції Туреччини Бекір Боздаг. За його словами, "цим звітом Венеціанська комісія відмовилася від своєї об'єктивності та компетентності, втратила свою неупередженість, стала політизованою і заплямувала свій престиж".
Міністр також додав, що Венеціанська комісія прийняла сторону кампанії, яка виступає проти конституційних змін, а звіт відображає лише думки турецьких опозиційних партій.
Боздаг також зазначив, що народ дасть свою позитивну оцінку на референдумі.
За словами опонентів Ердогана, зміни в конституцію країни штовхатимуть Туреччину до правління однієї людини і підриватимуть основні права і свободи.
Конституційний референдум у Туреччині заплановано на 16 квітня 2017 року. Якщо більшість проголосує "за", країна перетвориться на президентську республіку. Президент стане верховним головнокомандувачем, отримає контроль над ключовими посадами в збройних силах, зможе формувати уряд і розпускати парламент. Посаду прем'єр-міністра буде ліквідовано, число парламентаріїв зросте.
Нагадаємо, що раніше Туреччина звинуватила ЄС у здійсненні "вибіркової демократії".