Саудівська Аравія пригрозила заблокувати доступ до сервісу YouTube в королівстві, якщо відеохостинг не закриє для жителів цієї країни доступ до антиісламського фільму "Невинність мусульман".
Про це повідомляє агентство Рейтер з посиланням на інформагентство SPA.
Власник YouTube компанія Google Inc вже заблокувала доступ до фільму в Єгипті, Лівії, Індії та Індонезії, але відхилила прохання Білого дому про видалення фільму з сайту.
"Для реалізації директиви короля Абдалли... (регулятор) зв'язався з Google, щоб заблокувати всі електронні посилання YouTube, що ведуть до фільму, і в разі відсутності реакції на це прохання, регулятор буде блокувати доступ до YouTube (в Саудівській Аравії)", - йдеться в заяві уряду. У заяві також говориться, що провайдерів інтернет-послуг у Саудівській Аравії також попросили заблокувати доступ до фільму.
Проте в середу вранці в консервативному ісламському королівстві ще можна було подивитися фільм.
Окремо в Об'єднаних Арабських Еміратах Управління регулювання електрозв'язку (TRA) в понеділок написало в Твіттері, що доступ до скандального фільму було заблоковано, і просило жителів країни повідомляти, якщо посилання на фільм як і раніше доступні.
Саудівська Аравія, яка завдяки Мецці і Медині має вплив на 1,6 мільярд мусульман у всьому світі, минулого тижня засудила як фільм, так і агресивні дії мусульман щодо американських посольств.
У фільмі, знятому в Каліфорнії і розміщеному на сервісі YouTube, пророк Мухаммед зображується як бабій і дурень. Через це фільм став причиною масових протестів у всьому мусульманському світі. Для багатьох мусульман будь-яке зображення пророка є блюзнірським, і карикатури або інші образи на адресу Пророка в минулому викликали бурхливі протести в усьому мусульманському світі.
Нагадаємо, 11 вересня, в результаті протестів проти фільму, в лівійському місті Бенгазі були вбиті чотири американці, серед яких був посол США в Лівії. В цілому в результаті заворушень, викликаних фільмом, жертвами насильства стали вже 17 осіб.
У суботу, 15 вересня, Великий муфтій Саудівської Аравії підтримав офіційну позицію Саудівської Аравії. Він засудив напади на неісламські посольства, проте також закликав іноземні уряди оголосити релігійні образи незаконними.
Проте нову хвилю протестів у мусульманському світі викликав французький сатиричний журнал "Шарлі ебдо", що опублікував карикатури на пророка Мухаммеда.
"Ми відкидаємо і засуджуємо французькі карикатури, що ображають Пророка, і ми засуджуємо будь-які дії, які порочать священне згідно з релігійним переконанням людей", - заявив діючий глава єгипетської Партії свободи і справедливості Ессам Еріан.