У Маріуполі у четвер, 25 жовтня, запустили експериментальну установку, яка дозволяє знижувати вміст солі і жорсткість води, що надходить у місто.
Як повідомляє прес-служба МінТОТ, вона встановлена на базі Старокримської фільтрувальної станції комунального підприємства "Вода Донбасу".
"Вода, яка подається в квартири у Маріуполі, надходить з річки Сіверський Донець, яка кілька разів перетинає лінію розмежування. На тлі конфлікту в Донецькій і Луганській області інфраструктура перебуває не в найкращому стані. Маріуполь розташований в самому кінці ланцюга водопостачання", - заявив міністр Вадим Черниш, який разом з послом США Марі Йованович і мером міста Вадимом Бойченком брав участь у запуску установки.
На сайті міськради Маріуполя йдеться, що універсальне рішення з очищення води було розроблено компаніями EVOQUA Water Technologies (США), Pure Water Group (Нідерланди) і "Гідротех Інжиніринг" (Україна).
Установка отримує підготовлену воду, яка пройшла "грубе очищення" - видалення домішок і знезараження. Далі установка забирає надлишок солей з води до рівня питної води, зменшуючи жорсткість води в 10 разів. В результаті виходить столова вода, придатна для щоденного вживання.
За словами Йованович, схожі технології використовуються для постачання питної води 70% американців.
У 2017 році видання 0629.com.ua замовило дослідження маріупольської води, яке показало, що вона непридатна для пиття. Жорсткість води виявилася в 2-4 рази вищою за мінімальну норму, також було зафіксовано підвищений в чотири рази вміст сульфатів і в два рази - сухого залишку.