Ракета для "Бука", яку в 2015 році використав російський концерн "Алмаз-Антей" для моделювання катастрофи MH17, була виготовлена в 1987 році. При цьому Міноборони РФ відзначало, що ракети, які експлуатують більш ніж 25 років, списують і утилізують.
Про це написав у своєму Twitter засновник Bellingcat Еліот Хіггінс.
Хіггінс нагадав про нещодавню доповідь Міжнародної слідчої групи, яка оголосила, що ракету по літаку було випущено з території, яка перебувала під контролем сепаратистів, а установка "Бук" прибула в "ДНР" з бази 53-ї зенітної ракетної бригади, розташованої під Курськом.
Під час удару по пасажирському авіалайнеру було використано ракету, виготовлену в 1986 році на Долгопрудненському науково-виробничому підприємстві.
Remember how Russia claims they get rid of Buk missiles more than 25 years old? Well Almaz Antey used one from 1988 in their #MH17 test in 2015. 2015-1988 = 27, so according to the Russians this missile should have already been scrapped.
— Eliot Higgins (@EliotHiggins) 5 июня 2018 г.
h/t @CITeam_en https://t.co/2IiGl6Bztv pic.twitter.com/aX46145R4J
Нагадаємо, "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб. Усі вони загинули.
Міжнародна слідча група дійшла висновку, що лайнер збила ракета з комплексу "Бук", що належав російській 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, яка базується в Курську. Комплекс було доставлено на Донбас, причому всі машини, які супроводжували його, також належали російським Збройним силам.
У МЗС Росії висновки слідства назвали "зразком голослівних звинувачень", а президент Володимир Путін заявив, що Росія визнає результати розслідування тільки в тому випадку, якщо сама братиме в ньому участь.