ГоловнаПолітика

Кулеба: Саакашвілі потрапив у халепу, ми його захищатимемо

"Подальші події залежать від того, які процесуальні кроки робитиме грузинська влада".

Кулеба: Саакашвілі потрапив у халепу, ми його захищатимемо
Фото: mfa.gov.ua

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що затриманий у Грузії Михайло Саакашвілі отримує весь обсяг консульської допомоги. Подальші дії держави будуть залежати від того, що з ним робитиме грузинська влада.

Про це він сказав у інтерв'ю "Укрінформу".

"Пану Саакашвілі надається той самий обсяг консульського сприяння і допомоги від української держави, який надається іншому громадянину, котрий потрапляє в халепу за кордоном. У понеділок його відвідав український консул. Ми доручили нашому посольству у Грузії налагодити механізм оперативної взаємодії з грузинською владою, аби в будь-який момент можна було вирішувати питання, пов’язані з цією справою. Подальші події залежать від того, які процесуальні кроки робитиме грузинська влада щодо Саакашвілі. Але ми його захищатимемо, оскільки він наш громадянин", - заявив Кулеба.

Нагадаємо, що Саакашвілі втратив громадянство Грузії у 2015 році після того, як він отримав український паспорт.

Він є фігурантом кількох кримінальних справ у Грузії та був заочно засуджений до позбавлення волі. Попри це, 1 жовтня 2021 року він приїхав на батьківщину, нелегально перетнувши кордон, у сподіванні мобілізувати виборців своєї колишньої партії ЄНД перед місцевими виборами.

Грузинська влада затримала Саакашвілі та відправила за ґрати. Віддавати його Україні Грузія не планує.

Андрій ВодянийАндрій Водяний, редактор новинної стрічки
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram