Сенат США прийняв резолюцію, яка визнає Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
Про це повідомляє Посольство України у США у Фейсбуці.
"Сенат США одностайним рішенням прийняв двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 рр. визнано геноцидом українського народу. У резолютивну частину документа включено визнання Сенатом висновків Урядової комісії США з Голодомору в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що "Сталін і його оточення вчинили в 1932-1933 рр. геноцид проти українців", - йдеться в повідомленні.
Резолюція також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення і свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу.
"США висловлюють глибокі співчуття жертвам, які пережили Голодомор, і їх сім'ям, а також закликають поширювати інформацію для підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії", - наголошено в повідомленні посольства.
Нагадаємо, раніше проект цієї резолюції також затвердив Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США.
На сьогодні Голодомор визнано геноцидом уже у 12 штатах Америки (Огайо, Міссурі, Вашингтон, Вісконсин, Іллінойс, Массачусетс, Мічиган, Нью-Джерсі, Нью-Йорк, Орегоні, Пенсильванія, Канзас). Крім того, в червні губернатор штату Іллінойс проголосив 2018-й роком пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.
Рішення про визнання Голодомору геноцидом українського народу прийняли парламенти низки країн, зокрема: Канади, Австралії, Грузії, Польщі, Португалії, Угорщини, Латвії, Литви, Естонії, Еквадору, Колумбії, Мексики, Парагваю, Перу і Чилі.