ГоловнаПолітика

Рада зняла недоторканність із Савченко

Депутата можуть затримати і заарештувати.

Верховна Рада зняла недоторканність із депутата Надії Савченко.

Притягнення Савченко до кримінальної відповідальності підтримав 291 депутат, затримання - 277 депутатів, обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою - 268 депутатів.

Надія Савченко - колишній військовослужбовець Збройних Сил України. У червні 2014 року потрапила в полон до бойовиків у Луганській області, звідки її вивезли в Росію, де звинуватили в причетності до загибелі російських журналістів Ігоря Корнелюка і Антона Волошина.

У березні 2016 року російський суд засудив її до 22 років колонії, але вже в травні Савченко була обміняна на російських розвідників Євгена Єрофєєва і Олександра Александрова.

Ще перебуваючи за ґратами в Росії, Савченко була обрана у Верховну Раду як перший номер списку "Батьківщини" і отримала звання Героя України.

14 березня 2018 року стало відомо, що вона є фігурантом справи Володимира Рубана, затриманого під час перевезення зброї з ОРДО. За даними слідства, Рубан разом із Савченко готував замах на президента Петра Порошенка, керівників силових структур та інших державних діячів.

У тексті подання на зняття депутатського імунітету із Савченко стверджується, що вони разом з ватажками терористичної організації "ДНР" Олександром Захарченком і Олександром Тимофєєвим спланували здійснення в Україні низки терактів і замахів на представників влади з метою насильницького повалення конституційного ладу в Україні.

Савченко закидають змову з метою силового захоплення влади (ч.1 ст.109 КК), підготовку до силового захоплення влади (ч.1 ст.14, ч.2 ст.28, ч.1 ст.109 КК), підготовку замаху на життя президента України, народних депутатів, прем'єр-міністра, членів Кабміну та інших політиків (ч.1 ст.14, ч.2 ст.28, ст.112 КК), підготовку до теракту (ч.1 ст.14, ч.3 ст.258 КК), сприяння терористичній організації "ДНР" (ч.1 ст.258-3), незаконне поводження зі зброєю (ч.1 ст.263 КК).

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram