Президент Петро Порошенко повідомив, що Європейський Союз вирішив продовжити економічні санкції проти Росії.
"Важливе політичне рішення лідерів Євросоюзу продовжити економічні санкції проти Росії за порушення територіальної цілісності України і небажання припинити гібридну агресію проти нашої країни. Гідна відповідь Москві за невиконання своїх зобов'язань і чіткий заклик до змін в політиці Кремля", - написав Порошенко в фейсбуці.
Президент подякував канцлеру Німеччини Ангелі Меркель і президенту Франції Еммануелю Макрону як партнерам з "нормандського формату", а також членам ЄС за рішучу підтримку України, а також за незламну єдність і солідарність перед агресором.
Термін дії основних санкцій, які зачіпають російський енергетичний, оборонний і фінансовий сектор, закінчується в кінці січня 2018 року.
Йдеться про обмеження, введені 31 липня 2014 року в зв'язку з приєднанням Криму та подіями на сході України. Санкції торкнулися підприємств оборонного, енергетичного і фінансового секторів. Під санкції, зокрема, потрапили банки з державною участю (Ощадбанк, ВТБ) і великі нафтогазові компанії ("Роснафта", "Газпром нафта", "Транснафта"). В останній раз ці санкції продовжувалися 28 липня, термін їх дії закінчується 31 січня 2018 року.
Обмеження стосуються доступу російських банків з державною участю, енергетичних і оборонних підприємств на європейські фінансові ринки, ембарго на торгівлю зброєю російського виробництва, заборони на постачання Москві товарів подвійного призначення.
Крім секторальних санкцій Євросоюз ввів проти Росії персональні санкції і окремі санкції проти Криму. Дію персональних санкцій у вересні було продовжено до середини березня наступного року. Обмеження, пов'язані з економікою півострова, будуть діяти як мінімум до кінця червня 2018 року.