Ракетний експерт із Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкл Еллеман заявив, що не вірить у причетність української влади до постачання ракетних двигунів у Північну Корею.
Про це він написав у твіттері після публікації гучної статті в The New York Times.
"Дозвольте прояснити з приводу кеендеерівських двигунів МБР: Південмаш - одне з кількох можливих джерел, існують інші можливості в Росії. Я не вірю, що український уряд потурав чи знав, якщо ці двигуни надійшли з України. Навпаки, Україна стримувала північнокорейців у 2012-му", - написав він.
I don't believe Ukr gov't condoned or knew, if the engines were sourced in Ukr. To the contrary, Ukr arrested North Koreans in 2012! 2/2
— Mike Elleman (@Elleman_IISS) August 14, 2017
Нагадаємо, газета The New York Times з посиланням на експертний аналіз, який містить оцінки американських розвідувальних агентств, повідомила, що успіх Північної Кореї у випробуваннях міжконтинентальної балістичної ракети став можливим завдяки придбанню на чорному ринку ракетних двигунів, імовірно, з українського заводу "Південмаш", що має історичні зв'язки з російською ракетною програмою. Джерелом цього аналізу названо Еллемана.
Аналітики, які досліджували фотографії нових ракетних двигунів КНДР, дійшли висновку, що джерелом є розробки, що використовувалися для створення ракетного флоту Радянського Союзу. Ці двигуни були такими потужними, що одна ракета могла перекинути 10 термоядерних боєголовок з континенту на континент. Такі двигуни були пов'язані лише з декількома заводами на території колишнього СРСР, у тому числі з "Південмашем".
Однак "Південмаш" спростував публікацію The New York Times. Підприємство заявило, що ніколи раніше не мало і не має зараз жодного стосунку до північнокорейських ракетних програм космічного чи оборонного типу. Ракет і ракетних комплексів військового призначення в роки незалежності "Південмаш" не випускав і не випускає.