ГоловнаПолітика

Держкосмос: усі ракетні двигуни РД-250 були виготовлені Україною для Росії

Усі вони постачалися в складі ракет "Циклон".

Держкосмос: усі ракетні двигуни РД-250 були виготовлені Україною для Росії

Державне космічне агентство України заявило, що ракетні двигуни РД-250 випускалися на "Південмаші" до 2001 року винятково в інтересах Росії. Всі вони були поставлені замовникові в складі ракет.

Про це сказав на брифінгу у вівторок в. о. голови агентства Юрій Радченко.

"Такі двигуни випускалися в Україні до 2001 року заводом "Південмаш" за документацією підприємства "Енергомаш", місто Москва. Такі двигуни активно використовувалися в двох проектах - "Циклон-2" і "Циклон-3". Ці ракети виготовлялися на "Південмаші" в інтересах Росії. Було виготовлено загалом 111 ракет "Циклон-3" і 122 ракети "Циклон-2", і всі запуски пройшли успішно. Самостійно ніяких поставок Україна не виконувала з моменту незалежності за час освоєння цієї техніки... Ми постачали двигуни тільки в складі ракет (у комплект входило чотири двигуни, три - першого ступеня і один - другого ступеня), інших варіантів поставок не було", - заявив він.

Радченко наголосив, що для використання цих двигунів Північна Корея повинна була мати доступ до технології ракетного палива. "Другий момент. Для того, щоб ці двигуни і ракету належним чином використовувати, необхідно мати доступ до технології ракетного палива. Такої технології Корея не має, мають дві країни - Росія і Китай", - заявив він.

Керівник Держкосмосу наполягає, що Україна дотримується всіх міжнародних обмежень щодо постачання ракетних технологій і зобов'язань з їх передачі третім країнам. 

Нагадаємо, газета The New York Times з посиланням на експертний аналіз, який містить оцінки американських розвідувальних агентств, повідомила, що успіх Північної Кореї в випробуваннях міжконтинентальної балістичної ракети став можливий завдяки придбанню на чорному ринку ракетних двигунів, імовірно, з українського заводу "Південмаш", що має історичні зв'язки з російською ракетною програмою. Джерелом цього аналізу названо експерта з ракет із Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкла Еллемана.

Аналітики, які досліджували фотографії нових ракетних двигунів КНДР, дійшли висновку, що їх джерелом є розробки, що використовувалися для створення ракетного флоту Радянського Союзу. Ці двигуни були настільки потужними, що одна ракета могла перекинути 10 термоядерних боєголовок з континенту на континент. Такі двигуни були пов'язані лише з декількома заводами, які перебували на території колишнього СРСР, у тому числі з "Південмашем".

Однак "Південмаш" спростував публікацію The New York Times. Підприємство заявило, що ніколи раніше не мало і не має зараз ніякого стосунку до північнокорейських ракетних програм космічного або оборонного характеру. Ракети і ракетні комплекси військового призначення в роки незалежності "Південмаш" не випускав і не випускає.

Пізніше Майкл Еллеман заявив, що не вірить у причетність української влади до поставок ракетних двигунів Північній Кореї.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram