Розслідування кримінального провадження про депортацію радянською владою кримських татар у травні 1944 року прокуратура Криму (базується в Києві) завершить цього року.
Про це в ефірі радіо "Крим.Реалії" повідомив прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов.
"Ми розслідуємо кримінальне провадження за фактом насильницького переселення представниками органів державної влади Радянського Союзу в травні-липні 1944 року, де понад 255 тисяч представників кримськотатарського народу з території кримської автономної РСР були переселені в непристосовані для проживання місця", - розповів Мамедов.
За словами прокурора, демографічна експертиза проводиться з метою встановлення кількості виселених людей.
"Справа, природно, має свою специфіку. Насамперед те, що з того моменту минуло 70 років. Основні письмові документи опинилися на території інших держав. Є необхідність встановлення великої кількості потерпілих та свідків. З метою встановлення кількості виселених людей у 1944 році, ми призначили демографічну експертизу, я думаю, що незабаром її буде завершено. В цьому році ми цю справу закінчимо", - підкреслив Мамедов.
Нагадаємо, що влітку 2016 року прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом вчинення злочину з ознаками геноциду щодо депортації кримських татар із Криму в 1944 році.
В Україні вже був прецедент кримінального розгляду з приводу історичних подій.
У 2010 році український суд розглянув кримінальну справу про Голодомор 1932-1933 років і визнав тодішнє керівництво СРСР і УРСР винними в здійсненні геноциду українського народу (частина 1 статті 442 Кримінального кодексу України). Суд визнав, що голод був організований Йосипом Сталіним (Джугашвілі), В'ячеславом Молотовим (Скрябіним), Лазарем Кагановичем, Павлом Постишевим, Станіславом Косіором, Власом Чубарем і Менделем Хатаєвичем.