Україна повинна невідкладно розпочати боротьбу з контрабандою в зоні бойових дій, для чого потрібно прийняти низку законопроектів і опублікувати список компаній, які торгують у зоні АТО. Про це сказав колишній голова СБУ і лідер руху "Справедливість" Валентин Наливайченко під час прес-конференції в Києві.
"Є низка законопроектів, які (в рамках Антикорупційної платформи, - LB.ua.) потрібно негайно прийняти. Ми повинні зупинити корупцію під час війни. І в цьому нас підтримують наші міжнародні партнери. Для цього ми повинні використовувати успішний досвід низки країн, таких як Хорватія, повинні прийняти закон про покарання за злочини мародерства і наживи, які здійснюються під час війни. Найголовніше - у такому законопроекті не повинно бути терміну давності", - говорить він.
За словами Наливайченка, уряд України має опублікувати перелік компаній, які торгують у зоні АТО.
"Український уряд має зробити перший крок і оприлюднити список компаній, які торгують, постачають товари на тимчасово окуповані території. Із цього має розпочатися реальна боротьба з контрабандою. Атлантична рада, Республіканська і Демократична партії США нас у цьому підтримали", - сказав він.
Антикорупційна платформа України, яку презентував екс-голова СБУ, представляє і низку інших кроків, які повинні забезпечити ефективну боротьбу з корупцією. За словами Наливайченка, програма була розроблена спільно з іноземними експертами.
Зокрема, пропонується вступ України в міжнародну антикорупційну коаліцію, залучення правового нагляду з боку США і ЄС і концентрація боротьби з корупцією в одних руках. Для цього Наливайченко запропонував надати більше повноважень НАБУ.
За його словами, Сенат і Конгрес США найбільше дратує відсутність покарання за корупційні злочини в Україні. Для того, щоб корупціонери не могли більше ухилятися від відповідальності, необхідно створити Антикорупційний суд, вважає Наливайченко.
Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов вважає, що Україні потрібно перекрити весь вантажопотік через лінію розмежування на Донбасі. За його словами, жорстка економічна блокада призвела до швидкої деокупації Хорватією своєї території.