Нідерландсько-британська компанія Royal Dutch Shell, яка перемогла в конкурсі на розробку Юзівської газоносної площі, вирішила виплатити Україні додатковий бонус у розмірі 400 млн дол., пункту про який у початкових умовах конкурсу не було.
Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький.
Зокрема, він нагадав: мінімум, який інвестори погодилися віддати державі з прибутку від видобування вуглеводнів на ділянці становитиме щонайменше 30%, при тому, що спочатку пропонували лише 15,5%. За його словами, інвестори "готові ділитися саме з прибутку, й інвестувати залежно від показників геологорозвідки та первісного видобутку".
"Ба більше, компанія Shell запропонувала бонус, якого не було в умовах конкурсу. Бонус становитиме близько 400 млн дол.", - повідомив він.
Унаслідок видобування цих енергоресурсів (сланцевий газ) Україна може перетворитися з імпортера на експортера газу... Якщо розвідку та видобування проводитимуть грамотно й ефективно, це суттєво зміцнить енергетичну самостійність країни.
— посол США в Україні Джон Теффт
Він уточнив, що ці гроші Shell перекаже до бюджету кількома платежами, більшу частину - до кінця року.
Крім того, повідомив Ставицький, на першому етапі фінансування інвесторами геологорозвідувальних робіт Україна висувала умови: 1,6 млн. грн. за Юзівську площу і 1,3 млн. грн. - за Олеську (це обов'язковий акцептований платіж у геологорозвідку і попереднє (розвідувальне) буріння).
"Отже, всі ці цифри збільшено більш ніж удвічі за пропозицією компаній Chevron і Shell. Відповідно, й обсяги робіт на стадії попередньої геологорозвідки збільшено вдвічі", - повідомив міністр.