ГоловнаЕкономікаБізнес

"Укренерго" хоче побудувати гігантську батарею на 200 МВт

Вона необхідна через активне будівництво сонячних і вітрових станцій.

"Укренерго" хоче побудувати гігантську батарею на 200 МВт
Фото: kp.ua

"Укренерго" хоче побудувати накопичувач енергії (energy storage) на 200 МВт.

Про це йдеться на сайті української компанії.

Метою пілотного проекту є випробування методів балансування сонячних і вітрових електростанцій, кількість яких в ОЕС України стрімко зростає.

Розглядають три варіанти будівництва energy storage. Перший - з розташуванням 200 МВт в одному місці, другий - у декількох місцях з поділом на 4-5 частин, третій - з децентралізованим розташуванням декількох десятків блоків малої потужності.

Останній варіант може передбачати розміщення energy storage уздовж центральних автотранспортних магістралей (Київ-Львів-Держкордон, Київ-Харків, Київ-Дніпро, Київ-Одеса-Держкордон) паралельно зі створенням мережі зарядних станцій для електромобілів.

Фінансувати проект планують коштом кредитів міжнародних фінансових організацій.

16-17 жовтня в Києві обговорювали можливість участі в цьому проекті французької Réseau de Transport d'Électricité (RTE).

Нагадаємо, у квітні 2018 року "Укренерго" заявила, що в Україні до 2025 року необхідно побудувати 2,5 ГВт високоманеврових потужностей, які призначені для врівноваження денного графіка навантаження енергосистеми. Перші 500 МВт повинні з'явитися в системі вже з 2020 року.

Це пов'язано з активним будівництвом сонячних і вітряних електростанцій. За оцінками експертів, Об'єднана енергосистема України може прийняти ще до 3 тис. МВт нових потужностей СЕС і ВЕС без ризику розбалансування і серйозних змін у своїй структурі. Така встановлена потужність відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) може бути введена в експлуатацію в грудні 2019 року.

При цьому обсяг уже виданих технічних умов на приєднання нових потужностей ВДЕ до енергосистеми становить 7426 МВт (ВЕС - 4200 МВт, СЕС - 3226 МВт)

"Укренерго" пропонує з метою ліквідації загрози розбалансування побудувати газопоршневі електростанції загальною потужністю 2 000 МВт і 500 МВт накопичувачів енергії (energy storage). За даними "Укренерго", це дозволить експлуатувати 7 500 МВт потужності сонячних і вітрових електростанцій і не обмежувати цю генерацію.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram