ГоловнаЕкономікаБізнес

На Чернігівщині законним власникам вдалося відбити агрофірму в рейдерів

Судові тяжби тривали п'ять років.

Законні власники сільськогосподарського ТОВ "Богданівське" і приміщення Прилуцького хлібоприймального підприємства (обидва - Чернігівська область) повернули собі контроль над бізнесом, втраченим у результаті рейдерської схеми ще в 2013 році. Про це розповів "Українським новинам" директор компанії - Максим Пирожок. "Упродовж п'яти років ми в правоохоронних органах і іншими законними способами домагалися повернення підприємств, незаконно виведених з-під нашого контролю оточенням екс-заступника голови Міндоходів - голови податкової міліції часів Віктора Януковича – Андрія Головача. Тоді компанії шляхом тиску, шантажу, підробки документів та інших порушень відібрали в законних власників і передали рейдерам", - зазначив керівник.

За його словами, судові тяжби закінчилися всього декілька місяців тому на користь законного акціонера підприємства Олега Авер'янова. Крім того, відповідно до наданої копії судового рішення, з березня 2015 року Головне слідче управління Служби безпеки України проводить розслідування, зокрема щодо розкрадання акцій сільгосппідприємств компаніями Головача (зокрема, через посадових осіб належного йому ТОВ "Арена-Капітал").

Однак незважаючи на те, що прізвища законних власників знову були внесені до Єдиного державного реєстру підприємств, акціонери не отримали можливості доступу до свого майна. За словами керівника сільськогосподарського ТОВ "Богданівське", люди Головача виставили на території охорону з "тітушок".

"Це були близько 200 молодих людей, багато з яких п'яниці і наркомани, які наводили страх на жителів села. Крім того, небажання рейдерів повертати підприємство фактично заблокувало його роботу, почала накопичуватися заборгованість із зарплати", - зазначив він.

За його словами, за час "управління" підприємствами рейдери, зокрема, продавали без документів пшеницю, не сплачуючи податки ні в державний, ні в місцевий бюджети. Водночас як законні власники не тільки створили "з нуля" 300 робочих місць, а й активно брали участь у фінансуванні соціально-економічного розвитку громади.

Утім напередодні, за даними Пирожка, ситуація вирішилася на користь законних власників. "Слідчі в рамках кримінального провадження за фактом незаконного заволодіння підприємствами провели там слідчі дії. Частину "охорони" ("тітушок") затримали, інші розбіглися. Зараз охорону підприємства забезпечує Департамент поліції охорони Нацполіції. Сьогодні підприємство поступово відновлює свою роботу", - зазначив адвокат.

За його словами, керівництво вже виплачує всю заборгованість із заробітної плати співробітникам компаній, окрім того, розглядається можливість авансової виплати для стабілізації ситуації після кризи. "Жителі села Богданівка теж можуть бути спокійні - особи незрозумілого походження їх більше не потурбують", - запевнив керівник підприємств.

Нагадаємо, Андрій Головач був головою податкової міліції, коли Міністерством доходів і зборів керував Олександр Клименко, який утік в Росію.

Фото: ukranews.com

Раніше генеральний прокурор Юрій Луценко заявляв, що Андрій Головач, який проходив у справі про незаконне відшкодування ПДВ оточенню Януковича, Клименка, Арбузова, Азарова в розмірі 3 млрд грн, пішов на угоду зі слідством і дав цінні свідчення про діяльність схеми. При цьому екс-керівник податкової міліції заплатив державі компенсацію в розмірі 130 млн грн, його відпустили на волю. На сьогодні Головач є фігурантом нового кримінального провадження про незаконне присвоєння акцій чужих компаній. 

LB.ua в соцмережах: