ГоловнаЕкономікаБізнес

Якщо буде впроваджено RАВ-регулювання, то інвестиційна привабливість енергокомпаній виросте в рази, - експерт

"Необхідно мати джерела для модернізації наших мереж. Вони дійсно вже зношені більш ніж на 60%".

Якщо буде впроваджено RАВ-регулювання, то інвестиційна привабливість енергокомпаній виросте в рази, - експерт
Фото: atom.gov.ua

Впровадження RAB-регулювання в Україні - правильний механізм, оскільки дозволяє отримати джерела для модернізації мереж, знос яких становить вже понад 60%.

Таку думку висловив радник міністра енергетики та вугільної промисловості Костянтин Ущаповський в інтерв'ю виданню "Енергореформа".

"Необхідно мати джерела для модернізації наших мереж. Вони дійсно вже зношені більш ніж на 60%. Я кілька років керував НЕК "Укренерго" і знаю, що в нас є ЛЕП, введені в експлуатацію в 1948 році, є підстанції, яким 50 років і більше. Це обладнання працює тільки завдяки висококласному персоналу, проведення таких регламентних робіт, як поточне обслуговування, ремонт. Але будь-який механізм має обмежений ресурс. Тому RАВ-регулювання - це дуже прогресивний крок", - зазначив Ущаповський.

На його думку, стратегічному інвесторові сьогодні вкрай необхідні зрозумілі правила, що в довгостроковому періоді не підлягатимуть змінам. І роль RAB-регулювання в цьому питанні досить велика.

"Якщо буде впроваджено RАВ-регулювання, то інвестиційна привабливість наших компаній виросте в рази. Інвестор буде розуміти, що сьогодні, вклавши в покупку обленерго мільярд, він отримає 12,5% вкладених грошей в наступному році у вигляді тарифу. Ці гроші 100% прийдуть, просто він повинен мати стратегічний план, що він на ці гроші побудує або модернізує. Цей план називається інвестиційна програма", - вважає Ущаповський.

Нагадаємо, як повідомив перший заступник голови Комітету ПЕК Верховної Ради Олександр Домбровський, стан електричних мереж, трансформаторних підстанцій в Україні перебуває на критичному рівні і може привести до колапсу, тому розглядати питання застосування в Україні RAB-тарифів варто з точки зору національної енергетичної безпеки.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram