ГоловнаЕкономікаБізнес

НАБУ попросили прискорити розслідування справи про рейдерське захоплення ЗАТ "Житомирські ласощі"

Засновник Delta Capital написав листа Ситнику.

НАБУ попросили прискорити розслідування справи про рейдерське захоплення ЗАТ "Житомирські ласощі"
Фото: 112.ua

Засновник компанії Delta Capital SA (Дельта Кепітал С.А.) Юрій Лещинський звернувся з листом щодо розслідування рейдерського захоплення ЗАТ "Житомирські ласощі" в 2010-2011 рр. до голови Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника.

Як ідеться в листі, яке оприлюднило видання "Цензор.НЕТ", Лещинський звертається з проханням "прискорити досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо рейдерського захоплення кондитерської фабрики "Житомирські ласощі" в 2010 році, яке було організовано і реалізовано колишнім першим заступником голови Адміністрації президента Януковича Андрієм Портновим, громадянином Російської Федерації Ігорем Бойком і створеною ними злочинною групою".

"Хочу нагадати, що я особисто подав низку заяв про скоєння злочинів цими особами в Національну поліцію і СБУ, вони стосуються як злочинів минулих років, так і продовження свавілля в нинішній час. Зі своїх джерел мені і представникам ЗАТ "Житомирські ласощі" стало відомо, що розслідування безрезультатне - І. Бойко й інші члени організованого ним угруповання не притягнуті до відповідальності, а збитки, завдані акціонерам ЗАТ "Житомирські ласощі", в т. ч. компанії Delta Capital SA в результаті незаконного привласнення фабрики І. Бойком і членами його злочинного угруповання протягом 2010-2015 рр., досі не відшкодовано. Більше того, в публічній площині рейдери натякають на свої зв'язки в правоохоронних органах, зокрема створений орган, який профільно повинен займатися корупціонерами - НАБУ, і буквально хизуються своєю безкарністю.

Є докази і свідки злочинів цинічного пограбування Бойком і Портновим успішного, процвітаючого і інвестиційно привабливого підприємства - кондитерської фабрики ЗАТ "Житомирські ласощі", - йдеться в листі.

За словами Лещинського, Революція гідності та прихід нової демократично обраної влади давав йому і 900 працівникам підприємства надію на повернення майна і покарання злочинців: "Спільними зусиллями були активізовані судові процеси проти рейдерів, у мене на руках є низка рішень судів, які доводять мої права на підприємство. З січня 2016 року кондитерська фабрика відновила свою роботу, однак наша команда постійно стикається з провокаціями і відвертим криміналом з боку Бойка і його спільників. Незважаючи на повернення фабрики до повноцінної роботи, нам постійно вставляють палиці в колеса: у шахрайський спосіб вносять незаконні зміни в державні реєстри, роблять спроби силового захоплення підприємства, що супроводжуються пошкодженням майна і калічать людей".

Лещинський наводить окремі факти на підтвердження викладеного.

За його словами, в 2010-2011 рр. І. Бойко разом із колишнім першим заступником голови Адміністрації Януковича Андрієм Портновим, який у той час контролював БТА Банк і був власником 10% акцій цього банку, організували отримання кредиту на загальну суму 20 млн доларів США, боржником за якими виступала фабрика. Однак зазначені кошти були використані не за цільовим призначенням і виведені з обороту фабрики на користь А. Портнова та І. Бойка. Надалі А. Портнов, користуючись своїм службовим становищем, забезпечив рефінансування державним Укрексімбанком кредитних зобов'язань фабрики перед БТА Банком. Таким чином було організовано фінансування витрат на рейдерське захоплення фабрики, по суті, за рахунок державних коштів.

"Судами в 2015-2016 рр. було встановлено незаконність проведеної І. Бойком реорганізації ЗАТ "Житомирські ласощі".

Рішенням суду Житомирської області від 15.01.2016 року в справі № 906/1783/15, залишеним чинним постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 11.02.2016 року та постановою Вищого господарського суду України від 04.04.2016 року, визнано недійсними всі рішення позачергових загальних зборів акціонерів ЗАТ "Житомирські ласощі" 20.11.2010 року, в т. ч. про реорганізацію шляхом злиття з ТОВ "Будстайл-ХХI" в ТДВ "ЖЛ".

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 19.08.2015 року в справі № 806/2612/15, залишеним чинним постановою Вищого адміністративного суду України від 23.12.2015 року та підтвердженим постановою Верховного Суду України № 21-6536а15 від 26.04.2016 року, а також постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 23.11.2015 року по справі № 819/3419/15, залишеним чинним постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 03.03.2016 року, визнано протиправними державну реєстрацію припинення ЗАТ "Житомирські ласощі" та державну реєстрацію створення ТДВ "ЖЛ"", - пише Лещинський.

"З 27.11.2015 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців і громадських формувань скасовано запис про державну реєстрацію ТДВ "ЖЛ" і відновлено запис про державну реєстрацію ЗАТ "Житомирські ласощі".

Уже в 2016 році, відповідно до інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно, державний реєстратор - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Коновалова Есталіна Анатоліївна (службова адреса м. Київ, вул. Саксаганського, 57-а, кв. 1) протягом 6-18 травня в 2016 року внесла запис про скасування державної реєстрації права власності Закритого акціонерного товариства "Житомирські ласощі", код ЄДРПОУ 00382071, та про державну реєстрацію права власності за Товариством з додатковою відповідальністю "ЖЛ", код ЄДРПОУ 37546647, щодо об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд, земельних ділянок) майнового комплексу кондитерської фабрики "Житомирські ласощі".

Вчиненням зазначених записів нотаріус без будь-яких правових підстав позбавив ЗАТ "Житомирські ласощі" права власності на майно і, зловживаючи повноваженнями, вніс ці записи до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно всупереч нормам Цивільного кодексу України, Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1127.

Державна реєстрація права власності здійснювалася нотаріусом за заявою Тетяни Горобець, яка входить до злочинного угруповання, створеного І. Бойком. Однак відомостей про державну реєстрацію юридичної особи - Товариства з додатковою відповідальністю "ЖЛ", код 37546647, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань не містить і не містив на момент здійснення державної реєстрації.

Таким чином, нотаріус із грубим очевидним порушенням норм законодавства України свідомо не виконала ідентифікацію заявника, підробила виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань і здійснила державну реєстрацію прав за заявою неіснуючої юридичної особи та зареєструвала за цією неіснуючою особою право власності на нерухоме майно, що належить ЗАТ "Житомирські ласощі".

Нотаріус здійснила державну реєстрацію прав, навмисне не виконуючи рішення Солом'янського районного суду м. Києва від 09.02.2016 року та Печерського районного суду Києва від 10.02.2016 року про накладення арешту на нерухоме майно ЗАТ "Житомирські ласощі".

Наказом Міністерства юстиції України № 1537/5 від 30.05.2016 р., відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень", скасовано 60 рішень приватного нотаріуса Коновалової Е.А. про незаконне припинення прав власності ЗАТ "Житомирські ласощі" та їх реєстрацію на неіснуючу юридичну особу. Приватному нотаріусу Коноваловій Е.А. анульовано доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Таке протиправне внесення до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно недостовірної інформації про право власності на об'єкти нерухомого майна за адресою м. Житомир, вул. Щорса, 67 було замовлено й організовано Бойком Ігорем Ярославовичем, Горобець Тетяною Феофанівною, Долинським Денисом Валентиновичем і іншими членами злочинної групи з метою захоплення цілісного майнового комплексу фабрики "Житомирські ласощі". Спробу такого захоплення зазначені особи вчинили, зокрема, 19 травня 2016 року.

Зазначені обставини свідчать про те, що злочинне угруповання І. Бойка і надалі намагається протиправно привласнити майновий комплекс кондитерської фабрики "Житомирські ласощі" шляхом вчинення умисних злочинів", - ідеться в листі.

Усі ці факти неодноразово були предметом численних заяв про скоєння кримінальних злочинів, адресованих органам Національної поліції, прокуратури України та Служби безпеки України. Однак через зволікання правоохоронців та активне лобі рейдерів, поки що не отримали жодного позитивного результату, пише Лещинський.

"З огляду на зазначені вище обставини, з метою захисту законних інтересів акціонерів ЗАТ "Житомирські ласощі", у тому числі іноземного інвестора - компанії Delta Capital SA, прошу Вас докласти всіх зусиль і вжити передбачених законами України дієвих механізмів для розкриття злочину щодо рейдерського захоплення ЗАТ "Житомирські ласощі" в 2010-2011 рр., притягнення винуватих осіб до кримінальної відповідальності і відновлення майнових прав акціонерів.

Сподіваюся, що швидке і ефективне розслідування у цій справі буде показником абсолютної нетерпимості влади України рейдерства, слугуватиме позитивним сигналом для інвесторів, а також захистить 900 працівників кондитерської фабрики від провокацій і криміналу", - йдеться в листі.

LB.ua в соцмережах: