ГоловнаЕкономікаДержава

Кабмін відмовив Коломойському в преференціях для феросплавних заводів

Прем'єр-міністр провів нараду з питань розвитку вітчизняних підприємств електрометалургії.

Кабмін відмовив Коломойському в преференціях для феросплавних заводів
Фото: ictv

У разі якщо на електрометалургійних підприємствах України власниками не будуть виконуватися інвестиційні зобов'язання, уряд ініціює питання про повернення підприємств у державну власність.

Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров на нараді з питань розвитку вітчизняних підприємств електрометалургії, повідомляє сайт "Дело".

На нараді було розглянуто низку питань, в тому числі, пов'язаних з вимогами феросплавних заводів, що відносяться до групи "Приват", про зниження тарифів на електроенергію. Раніше керівництво заводів заявляло, що у випадку якщо уряд не знизить для них тарифи, виробництво феросплавів буде зупинено, а тисячі людей опиняться без роботи.

Однак сьогодні Кабмін відмовив феросплавникам. Микола Азаров нагадав, що уряд вже надавав пільговий тариф на електроенергію для підприємств галузі: "А як було це час використано?".

Раніше зазначали, що підприємства феросплавної галузі не модернізуються власниками, через що собівартість їхньої продукції виявляється високою.

"Ми налаштовані дуже вимогливо підійти до власників підприємств. І якщо аналіз покаже, що інвестиційні зобов'язання не виконуються і не збираються виконуватися, то може постати питання про те, щоб ці підприємства повернути державі. А як ви хотіли, щоб ми розмовляли? Вмовляннями? Не та нині ситуація, щоб займатися вмовляннями", - звернувся Азаров до представників підприємств.

Глава українського уряду назвав можливість розгляду такого питання абсолютно нормальною цивілізованою практикою. "І всі наші посадові особи, які відповідають за роботу цієї галузі, повинні проявити принциповість. І не тільки в цій галузі, а й у всіх інших", - додав він.

Прем'єр висловив стурбованість ситуацією, яка спостерігається в електрометалургійній галузі. Він вважає, що потрібно подивитися на перспективу модернізації підприємств галузі, зниження споживання електроенергії.

Прем'єр також заявив, що у відносинах між владою і власниками електрометалургійних підприємств не може бути "вулиці з одностороннім рухом". За його словами, уряду необхідно чітко знати, що підприємства зроблять з тими ресурсами, які вони можуть в тому або іншому вигляді отримати від уряду.

Як повідомляли, раніше в українському уряді заявили про намір створити міжвідомчу робочу групу для узгодження тарифів на електроенергію для електрометалургійних підприємств Запорізької області.

Також на нараді було зазначено, що уряд має вивчити ситуацію в електрометалургійній галузі в цілому, а не тільки з феросплавних підприємств. Розроблені заходи підтримки повинні стимулювати енергозбереження та модернізацію підприємств, а також не приводити до необґрунтованого закриття ринків продукції цих виробників, щоб не завдавати шкоди споживачам.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram