ГоловнаКультура

Ткаченко підтримав Ройтбурда

Новий міністр культури допустив, що рішення про звільнення директора ОХМ було політичним.

Ткаченко підтримав Ройтбурда
Заседание комитета ВРУ по вопросам гуманитарной и информационной политики.
Фото: Цензор

Новопризначений міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив про готовність підтримати директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда.

У своєму фейсбуці Ткаяенко повідомив, що 9 червня зв'яжеться з Одеською обласною радою щодо ситуації зі звільненням Ройтбурда з посади директора Одеського художнього музею.

"З огляду на ігнорування усіх фактів, припускаю, що рішення Одеської облради про звільнення його з посади через Апеляційний суд було політичним і пов'язане з особистими мотивами. Будь-яку підтримку, яку ми можемо надати Олександру в рамках повноважень Міністерства і закону - гарантую. З вівторка, 9 червня, вже як міністр культури зв'яжуся з облрадою. Сподіваюся, знайдемо рішення на користь культури, а не політики", - написав міністр культури.

Нагадаємо, 4 вересня 2019 року Одеська облрада достроково розірвала контракт з директором Одеського художнього музею Олександром Ройтбурдом. Він одразу заявив, що буде оскаржувати це рішення у суді і пізніше виграв суд у першій інстанції. Міністерство культури назвало рішення облради безпідставним.

Одеська ОДА при цьому не стала розривати контракт з художником і він продовжував виконувати свої обов'язки директора.

2 червня Апеляційний суд підтримав звільнення Ройтбурда.

4 червня Рада призначила нардепа від "Слуги народу" Олександра Ткаченка новим міністром культури і інформаційної політики України.

Напередодні призначення Ткаченко обіцяв запобігти звільненню Ройтбурда з Одеського художнього музею.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram