ГоловнаКультура

Українка Євгенія Бєлорусець отримала німецьку літературну премію

Премія присуджується за вперше перекладені на німецьку мову книги.

Українка Євгенія Бєлорусець отримала німецьку літературну премію
Евгения Белорусец
Фото: hromadske.radio

Німецьку "Міжнародну літературну премію", яку щорічно вручають за вперше перекладені на німецьку мову книги, цього року отримала українська письменниця і фотохудожниця Євгенія Бєлорусець.

У четвер, 4 червня, берлінський Будинок культур світу повідомив, що українка отримала нагороду за твір "Щасливі падіння", передає DW.

Як повідомляє "Читомо", у фокусі текстів цієї книги - історії жінок, які вважають себе свідками власного життя і "великої історії", що змусила їх змінити біографію, трактування дійсності, місце проживання.

Щорічно премію зазвичай присуджують тільки двом особам - автору і перекладачеві. Цього року засновники премії вирішили нагородити відразу шість письменників і шість перекладачів. Зокрема, нагороду отримала книга "Уоло любителів літератури" іранського письменника Аміра Хасана Чехелтана - "за історію дорослішання з Тегерана, семінар з історії літератури".

Премії також отримали книга нігерійського автора Чігозі Обіома "Плач птахів", роман "Ніжний" болгарського автора Ангела Ігова, поетичний роман "Що за диво" гаїтянського поета Джеймса Ноеля і "Криклива прикраса" Ізабель Вайднер. Ці "шість книг розповідають про те, як люди вирішують конфлікти, як вони ростуть і зазнають невдач, як вони досягають і захоплюються", зазначило журі премії.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram